
Mieszkaniec powiatu raciborskiego włamał się do leśniczówki w Rudach i ukradł 27 sztuk kabla elektrycznego o wartości kilku tysięcy zł.
Policjanci z Kuźni zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który włamał się do budynku leśniczówki w Rudach skąd ukradł 27 sztuk kabla elektrycznego. Kradzież miała miejsce między 10 a 11 stycznia br. Poszkodowany straty wycenił na kwotę kilku tysięcy zł. – Policjanci po przyjęciu zgłoszenia o przestępstwie natychmiast przystąpili do działania, których efektem było trafne wytypowanie i zatrzymanie w dniu 14 lutego osoby związanej z tym przestępstwem. Zatrzymany to 45-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego. Mężczyzna usłyszał od śledczych zarzut kradzieży z włamaniem – wyjaśnia Mirosław Szymański, rzecznik prasowy KPP w Raciborzu. 45-latkowi grozi nawet 10 lat pobytu w więzieniu.
Fot. KPP Racibórz
oprac. /j/




![O zimnych kąpielach w bibliotece na Ostrogu. Naukowe spojrzenie na morsowanie [ZDJĘCIA] morsowanie raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/morsowanie-raciborz.jpg)
![Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet [ZDJĘCIA] Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-kobiet.jpg)







![Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach [ZDJĘCIA] Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-biblioteka-markowice.jpg)
![Jak zachęcić dzieci do czytania? Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny o promocji czytelnictwa [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/biblioteka-karwina.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)






