23 lutego uczniowie CKZiU w Raciborzu rywalizowali w szkolnym konkursie fryzjerskim „Cięcia i upięcia”. Ich zadaniem było przygotowanie stylizacji na czerwony dywan. Poznaj laureatów. 

- reklama -

Agnieszka Konieczna fryzjerstwem zaczęła się interesować w szkole podstawowej. Najbardziej lubi zajmować się długimi włosami. Hollywoodzkie uczesanie nie sprawiło jej najmniejszego problemu. – Każda fryzura ma w sobie jakieś trudne elementy, ale wystarczy włożyć trochę wysiłku i da się wszystko wyczesać – mówiła. Swoją konkursową stylizację oparła o panującą w fryzjerstwie modę na fale. Był to trafny wybór. Jej stylizacja zajęła pierwsze miejsce.

Aleksy Kolarczyk od najmłodszych lat zajmował się czesaniem koleżanek. Bawił się fryzurami, plótł warkoczyki. Pierwszą koloryzację przeprowadził na kuzynce. Z powodzeniem. Jego konkursowa stylizacja była w pełni przemyślana – Moja fryzura była dobrana do sukienki, do kształtu twarzy modelki. Jest to wysoki kok z ozdobami – wyjaśniał. W konkursie zdobył drugie miejsce.

Na trzeciej pozycji uplasowała się Lidia Meler. Pierwszych fryzjerskich szlifów nabierała zajmując się włosami sióstr. Konkursowe uczesanie oparła na roladzie uczesanej z boku i pazurkach na przodzie- Żeby wykonać roladę trzeba ją owinąć o dłoń, podpiąć wsuwkami. Ogólnie fryzury na czerwony dywan czy awangardowe muszą być idealnie wykonane, nic nie może odstawać, wszystko musi być ładnie wygładzone – tłumaczyła modelka Lidii, Justyna Grendek.

W ramach konkursu zorganizowano również pokaz mody i warsztaty makijażu. Zmaganiom uczniów baczenie przyglądała się komisja w składzie: Anna Dębczak (nauczyciel przedmiotów zawodowych), Barbara Pękała (nauczyciel przedmiotów zawodowych) oraz Anna Jarząb (stylistka).

/mh/

fot. Mateusz Herba

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here