InfoENERGIA 2017 w Katowicach [ZDJĘCIA]

Konferencja Infoenergia

70 wystawców, ponad 30 prelegentów, warsztaty, szkolenia i konsultacje – wczoraj w Katowicach rozpoczęły się dwudniowe Targi i konferencja efektywności energetycznej i budynków energooszczędnych.

- reklama -

Katowickie targi i konferencja infoENERGIA 2017 trwają tylko dwa dni (23 i 24 lutego), ale ich program jest imponujący. Wśród tematów poruszanych podczas konferencji znajdują się m.in. problem niskiej emisji i propozycje pranych oraz technicznych sposobów jej ograniczania, termomodernizacja istniejących budynków do standardów niskoenergetycznych, kwestia społecznej odpowiedzialności biznesu w kontekście zrównoważonego rozwoju naszego regionu, zagadnienia związanie z praktycznych wykorzystanie odnawialnych źródeł energii oraz wirtualnym doradztwem  energetycznym. Podczas sesji wystąpi ponad 30 prelegentów – wykład inauguracyjny pt. „Rola efektywności energetycznej w polityce klimatyczno-energetycznej UE do roku 2030” wygłosił prof. Jerzy Buzek.
Z kolei część wystawiennicza obejmuje ekspozycje samochodów i innych pojazdów elektrycznych, mobilne laboratorium (pojazd specjalny wyposażony w nowoczesny sprzęt kontrolno-pomiarowy do wykorzystania bezpośrednio na placu budowy) oraz punkt konsultacyjny doradztwa energetycznego i warsztaty na temat szybkich oszczędności energii poprzez termomodernizację obiektów kotłów nowej generacji z możliwością dofinansowania.
Jak podkreślają organizatorzy, celem targów i konferencji jest „jest pokazanie potencjału tkwiącego w efektywności energetycznej, a jednocześnie przybliżenie najnowszych technik oszczędzania energii i obniżania jej kosztów”.
Wydarzenie odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Związku Gmin i Powiatów, Prezydenta Miasta Katowice i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 

„Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach”. 

————————————————

 Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na:

/kc/
fot. infoenergia.com.pl

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here