Raciborskie Centrum Kultury zaprasza w marcu

Wystawa akwareli „Wśród kwiatów” Marca Roberta, spektakl komediowy „Kiedy kota nie ma”, festiwal Jazz z Wami oraz koncert Kortez Trio.  

8 marca, godz. 17:00 Galeria OBOK przy RCK RCI (ul. Długa 2)
WYSTAWA AKWARELI „WŚRÓD KWIATÓW” MARCA ROBETA – MALARZA, ABSOLWENTA AKADEMII SZTUK PIĘKNYCH W GDAŃSKU

- reklama -

Inspiracją w wyborze tematyki była dla artysty twórczość impresjonistów francuskich, z naciskiem na twórczość Claude Monet’a. Akwarele, które należą do najtrudniejszych technik malarskich fascynują sprawnością i lekkością wykonania. Swoim cyklom kwiatowym za pomocą koloru i światła artysta uzyskał rzeczywisty kształt i przestrzeń. Dla ich wyeksponowania, rezygnuje z użycia perspektywy, kompensując wrażenie oddalenia i przybliżenia intensywnością barwy.
Obrazy pochodzą z prywatnych zbiorów Wandy WANZENBOECK z Wiednia – absolwentki Akademii Muzycznej w Poznaniu – w klasie oboju. Pracowała ona w Kaliskiej Orkiestrze Symfonicznej. Ma na swoim koncie liczne koncerty solowe i kameralne, nagrywała do rozgłośni radiowych i telewizji, laureatka międzynarodowych konkursów muzycznych.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie, na którym poruszone zostaną ciekawe tematy, między innymi: twórczości Marca Robeta. Będziemy mówić również o tańcu, muzyce, Wiedniu i o tym jak spełniać swoje marzenia. Dla zainteresowanych będzie możliwość zakupu obrazów. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany artyście, by mógł zaspokoić swoje artystyczne aspiracje. Wstęp wolny.

RCK wystawa

12 marca, godz. 16:00, RCK (ul. Chopina 21)
SPEKTAKL KOMEDIOWY „KIEDY KOTA NIE MA…” W WYKONANIU TEATRU CAPITOL

Na scenie zobaczymy: Katarzynę Skrzynecką/Violettę ARLAK, Annę GORNOSTAJ/Maję Barełkowską, Jacka Lenartowicza/Piotra Cyrwusa, Wojciecha Wysockiego/Piotra Zelta, Zofię Zborowską, Aleksandrę GRZELAK, Anetę ZAJĄC czy Martę Wierzbicką. Bilety w cenie 85, 75 i 50 zł do nabycia w kasie RCK.

RCK Racibórz

18 marca, godz. 18:00, RCK (ul. Chopina 21)
FESTIWAL JAZZ Z WAMI – VARS & KAPER DECONSTRUCTION, PAWEŁ KACZMARCZYK, AUDIOFEELING TRIO & MR. KRIME I KASIA PIETRZKO TRIO

Vars & Kaper – DeconstructiON” to nie tylko połączenie korzeni polskiego jazzu, głęboko tkwiących w muzyce filmowej dwóch wielkich kompozytorów: Henryka Warsa i Bronisława Kapera. To nie tylko piękne, słowiańskie melodie narysowane współczesną kreską. To także szukanie części pomiędzy DJ-em i aurą akustycznego trio.

Bronisław Kaper i Henryk Wars to jedni z pierwszych Polaków, którzy postawili swoje stopy w Hollywood i współtworzyli sukces amerykańskiego kina Złotej Epoki Hollywood. Fani Milesa Davisa i Johna Coltrane mogą być zaskoczeni, że słynne jazzowe standardy „On Green Dolphin Street” i „Invitation” napisał Bronisław Kaper, a polscy fani piosenek międzywojennych: „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Zimny Drań”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą” z trudem wymieniają nazwisko autora – Henryka Warsa.
Utalentowany polski pianista jazzowy i improwizator – Paweł Kaczmarczyk wraz z założoną przez siebie utytułowaną formacją Audiofeeling Trio wziął na warsztat zapomniany repertuar mistrzów hollywoodzkich soundtracków i poddał je twórczej eksperymentalnej dekonstrukcji. Kasia Pietrzko Trio – świeży projekt muzyczny na polskiej scenie jazzu. Autorskie kompozycje liderki zespołu tworzą istotny element repertuaru grupy. Grupę wraz z pianistką Katarzyną Pietrzko współtworzą: Szymon Frankowski (bass) oraz Piotr Budniak (drums). Bilety w cenie 40 i 20 zł do nabycia w kasach RCK, honorowane karty SENIOR 60+ i RODZINA+.

RCK Racibórz

24 marca, godz. 19:00 RCK (ul. Chopina 21)
KONCERT KORTEZ TRIO

27 letni kompozytor i wokalista pochodzący z Iwonicza. Wyedukowany pianista i puzonista z zacięciem do muzyki klasycznej. Kilka lat temu zaczął śpiewać. Po kilku miesiącach napisał pierwsze piosenki. Z jedną z nich zgłosił się na casting do Must Be The Music, gdzie nie został zauważony. Na początku 2014 roku podpisał kontrakt z Jazzboy Records. Podczas pierwszej sesji w Warszawie zarejestrował 66 piosenek, które stały się jego oficjalnym demo. W marcu 2015 roku ukazała się pierwsza EPka zatytułowana „Jazzboy Session EP”, na którą złożyły się trzy piosenki: „Zostań”, „Joe” i „Co Myślisz?”. Obdarzony jest wyjątkowym, głębokim i lekko szorstkim głosem, z którego umiejętnie korzysta. Jego debiutancka płyta „Bumerang”, to intymny zbiór opowiadań o miłości i jej braku. To jedna z najlepiej przyjętych płyt w ostatnich latach. Bilety w cenie 45, 60 i 80 zł.

RCK Racibórz

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza też na swoją stronę internetową: www.rck.com.pl oraz swój profil na Facebooku.

Fot. materiały RCK

oprac. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here