Kwiaty, żywność ekologiczna i rękodzieło już wkrótce ponownie na zamku

Zamkowy Jarmark Kwiatów
Zamkowy Jarmark Kwiatów

V Zamkowy Jarmark kwiatów, żywności ekologicznej i rękodzieła odbędzie się 22 kwietnia na Zamku Piastowskim.

- reklama -

W sobotę, 22 kwietnia zapraszamy na V Zamkowy Jarmark kwiatów, żywności ekologicznej i rękodzieła. – Podobnie jak w zeszłym roku, jarmark łączymy z dobrą zabawą. Sprzedającym zapewnimy dużą frekwencję a kupującym świetną zabawę – zachęca Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu

– Impreza jak zawsze odbędzie się na zamkowym dziedzińcu i będzie szeroko promowana w mediach. Spodziewamy się, przy sprzyjającej pogodzie, kilku tysięcy gości. W ubiegłym roku na zamkowym jarmarku pojawiło się blisko 70 wystawców z całego kraju a w czasie całodziennej imprezy przez zamkowy dziedziniec i wnętrza przewinęło się blisko 5000 osób.

– Handel na zamkowym dziedzińcu potrwa od rana do wieczora, a poza straganami nie zabraknie też stoisk gastronomicznych. Do udziału w jarmarku Zamek Piastowski w Raciborzu zaprasza sprzedawców kwiatów, sadzonek i ciekawych artykułów ogrodniczych a także producentów zdrowej eko-żywności, rzemieślników i rękodzielników – zachęca dyrektor Grażyna Wójcik. Zgłaszać się mogą również sprzedawcy staroci i antyków.

Warunkiem jest jedynie wypełnienie zgłoszenia i odesłania tradycyjną pocztą lub w formie elektronicznej. Organizatorzy posiadają własne stragany, stylizowane na średniowieczne ( jest ich tylko 10 szt.) jak i dopuszczają własne ekspozycje sprzedających, w tym sprzedaż z dziedzińca. W godzinach porannych, przed otwarciem imprezy, możliwy będzie wjazd samochodami na zamkowy dziedziniec.

– Kwiecień to okres, w którym właściciele domów jednorodzinnych i działkowcy poszukują nowych sadzonek, nasion oraz akcesoriów ogrodniczych. W razie zainteresowania będzie możliwość ekspozycji na dziedzińcu również w niedzielę 23 kwietnia. Prosimy o kontakt zainteresowane firmy – dopowiada Grażyna Wójcik.

UDZIAŁ WYSTAWCÓW W JARMARKU JEST CAŁKOWICIE BEZPŁATNY! Poniżej szczegółowy program imprezy:

Od godziny 12.00 do 15.00 wszystkie chętne dzieci i młodzież będą mogły wziąć udział w warsztatach układania kwiatów, które poprowadzi  II Wicemistrz Regionu Śląsko-Opolskiego Tomasz Paszczyński z Raciborza. Tomasz Paszczyński to uczestnik II Krajowych Florystycznych Mistrzostw Regionu Śląsko-Opolskiego, które odbyły się w listopadzie 2015 r. w Zabytkowej Kopalni IGNACY w Rybniku. UWAGA! Koszt udziału w warsztatach to 6,50 zł od osoby. Zgłoszenia przyjmowane są do 16 kwietnia (niedziela).

W godzinach od 13.00 do 17.00 na scenie plenerowej będzie dużo tańców, muzyki i spora dawka humoru. Już dziś możemy zdradzić, że jedną z gwiazd będzie BARTNICKY BAND. Zespół Bartnicky to projekt muzyczny, który powstał na początku 2011 roku. Na jego czele stoi skrzypek i wokalista Bogdan Bartnicki, urodzony na Zaolziu w czeskich Beskidach. Członkowie zespołu to ludzie kochający i grający różne gatunki muzyki, których połączyła chęć stworzenia czegoś nowego i oryginalnego. W efekcie powstała muzyka zawierająca w sobie góralski pazur, rockową gitarę, nowoczesne klawisze i wiele innych folkowych klasycznych instrumentów i brzmień. Zespół podczas koncertów wykonuje nowy autorski repertuar jak również utwory ludowe pochodzące z Beskidów i nie tylko , we własnych aranżacjach. Bartnicky to niesamowita radość i energia na scenie. To i ogromna charyzma wokalisty powoduje, że nikt nie przejdzie koło tej muzyki obojętnie.

Ponadto od 10.00 do 16.00 będzie można zwiedzać zamek i kaplicę indywidualnie, dzięki pomocy oraz wsparciu zamkowych wolontariuszy. Wejście po wykupieniu biletu wstępu w Punkcie Informacji Turystycznej na parterze w budynku bramnym.

Karty zgłoszeń do pobrania ze strony zamekpiastowski.pl

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here