Biblioteka zaprasza na warsztaty

Marcowe warsztaty będą związane przede wszystkim z Wielkanocą, ale będzie można także pochwalić się swoimi kreacjami zrobionymi na szydełku czy stworzyć „zwierzookulary”.

Raciborska biblioteka przygotowała na marzec różnorodne warsztaty. Wraz z innymi czytelnikami będzie można zdobić jaja wielkanocne czy pokazać swoje prace stworzone na szydełku. Dzieci wykonają „zwierzookulary” i ozdoby wielkanocne. Poniżej szczegóły.

Warsztaty zdobienia jaj wielkanocnych
15 marca, godz. 16:00
Biblioteka Markowice, ul. Jordana 6
Warsztaty skierowane do młodzieży i dorosłych odbiorców, którzy pragną kultywować piękne zwyczaje świąteczne. Obowiązują wcześniejsze zapisy bezpośrednio w bibliotece w Markowicach lub pod nr tel. 32 415 61 68. Uczestnicy są proszeni o przyniesienie własnych wydmuszek.

- reklama -

Warsztaty na „5” – „Zwierzookulary”
16 marca, godz. 13:00
Biblioteka Płonia, ul. Sudecka 2
Warsztaty plastyczne dla dzieci, wykorzystujące literaturę dostępną w bibliotece. W marcu uczestnicy poznają opowiadanie z książki Małgorzaty Połeć-Rozbickiej i Agnieszki Pilichowskiej „Ile prawdy w powiedzonkach o zwierzątkach?” Następnie wykonają zwierzookulary. Inspiracją będzie książka: „Robótki na różne okazje”.

Warsztaty na pogodę i niepogodę
29 marca, godz. 15:00
Biblioteka Markowice, ul. Jordana 6
Warsztaty ozdób wielkanocnych dla dzieci w wieku od 7-12 lat oraz spotkanie literackie. Obowiązują wcześniejsze zapisy bezpośrednio w bibliotece w Markowicach lub pod nr tel. 32 415 61 68.

Zrobione w domu, pokazane w bibliotece
30 marca, godz. 16:00
Biblioteka, ul. Żorska 2
Cykliczne spotkania poświęcone robótkom ręcznym i szydełkowaniu. W marcu uczestniczki zaprezentują na spotkaniu swoje najpiękniejsze kreacje: tuniki, wdzianka i sweterki oraz ręcznie robione wyjątkowe ozdoby domu: serwetki, dywaniki i narzuty.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here