O programie Erasmus+, czyli Erasmus+ Bus w Raciborzu [ZDJĘCIA]

Erasmus Racibórz

Zamek Piastowski był szóstym przystankiem na trasie busa. Podczas spotkania została przedstawiona oferta programów Erasmus+.

- reklama -

W piątkowe przedpołudnie, 10 marca, Erasmus+ Bus odwiedził Zamek Piastowski w Raciborzu. Z kolei w szkołach CKZiU nr 1, CKZiU nr 2 oraz Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 przeprowadzone zostały interaktywne warsztaty dla uczniów „Papiery do kariery”. Podczas spotkania została przedstawiona oferta programów Erasmus+ – Edukacja szkolna, Erasmus+ Sport oraz Eurpass.

O programie:

„Erasmus+ Bus” to nowa propozycja Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowej Agencji Programu Erasmus+. Projekt wystartował w styczniu 2017 r. i wpisuje się w kalendarz ogólnopolskich wydarzeń związanych z obchodami 30-lecia działania programu Erasmus. Podczas spotkania eksperci przybliżyli priorytety programu, zachęcali do indywidualnych konsultacji oraz pokazali, jak upowszechniać rezultaty projektów edukacyjnych. W najbliższym tygodniach Erasmus+ Bus odwiedzi również m. in. Nysę i Lębork. Oferta programu Erasmus+ skierowana jest do wszystkich, którzy pragną się rozwijać i samodoskonalić. Uczestnicy spotkań mają możliwość poznania korzyści płynących z aktywnego uczestnictwa w inicjatywach przygotowywanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Eksperci podczas spotkań wyjaśniają kwestie merytoryczne, tłumaczą, jak pozyskać środki i prawidłowo przygotować wniosek oraz jak budować swoje kompetencje na rynku pracy.

Spotkanie konferencyjne i warsztaty zorganizowało Starostwo Powiatowe w Raciborzu w ramach programu Erasmus+ Bus przy współudziale Zamku Piastowskiego w Raciborzu.

Fot. Zamek Piastowski

oprac. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here