Koncert „Ballads for Ella” w RCK

ella fitzgerald rck raciborz

Z okazji setnej rocznicy urodzin Elli Fitzgerald RCK zaprasza na koncert Ewy Urygi, Marka Soskina, Luquesa Curtisa i Doroty Piotrowskiej.

22 kwietnia o godz. 18:00 w Raciborskim Domu Kultury odbędzie się koncert „Ballads for Ella” oparty na płycie o tej samej nazwie nagranej w Nowym Jorku. Z okazji setnej rocznicy urodzin Elli Fitzgerald, nazywanej pierwszą damą piosenki, będzie można usłyszeć takie utwory jak „Stars of Alabama”, „The man I love” czy „Black Coffee” w wykonaniu Marka Soskina (wieloletni pianista Sonny Rollinsa), wokalistki Ewy Urygi, perkusistki Doroty Piotrowskiej, a także znanego młodego kontrabasisty Luquesa Curtisa.

Bilety w cenie 40 zł i 20 zł do nabycia w kasach RCK oraz na www.rck.com.pl i www.kupbilecik.pl. Honorowane są raciborskie karty Senior 60+ i Rodzina +.

- reklama -

Ewa Uryga to polska wokalistka jazzowa, soulowa i gospelowa. Jej szczególnym atutem jest siła interpretacji. Uznana przez magazyny „Jazz Forum” oraz „Twój Blues” za jedną z najlepszych polskich wokalistek jazzowych. Nagrała siedem autorskich płyt, z czego dwie powstały w Nowym Jorku z udziałem znakomitych amerykańskich muzyków, w tym wybitnego pianisty Marka Soskina.

Mark Soskin to profesor słynnej amerykańskiej uczelni The Manhatan School of Music w Nowym Jorku. Ma na swoim koncie siedem autorskich albumów płytowych, z czego pierwszy, „Rhythm Vision”, powstał we współpracy ze słynnym amerykańskim producentem muzycznym Orrinem Keepnewsem.

Luques Curtis to światowej sławy kontrabasista jazzowy. Koncertuje na całym świecie m.in z Eddiem Palmieri, Brianem Lynchem, Ralphem Petersonem, Christianem Scottem, Seanem Jones, Gary Burtonem, Stefon Harrisem i wieloma innymi artystami.

Dorota Piotrowska to wybitna polska perkusistka jazzowa, mieszkająca w Nowym Jorku. Doświadczenie zdobywała wszędzie, gdzie studiowała. Współpracuje z muzykami światowego jazzu m.in.: Jeremy Pelt, George Garzone, Sam Newsome, Stacy Dilliard, Mike Rodriguez, Lafayefe Harris i inni.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here