Festiwal „Jazz z Wami” pod patronatem radiowej Trójki w Raciborzu [ZDJĘCIA]

Festiwal Jazz z Wami - pod patronatem radiowej Trójki

Podczas festiwalu Jazz z Wami wystąpili Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Trio & Mr Krime oraz pianistka jazzowa Kasia Pietrzko, będąca objawieniem roku 2016.

- reklama -

Festiwal „Jazz z Wami” to cykl koncertów odbywających się w kilku miejscach w Polsce, takich jak Fundacja Zamek Niepołomice, Raciborskie Centrum Kultury, Trzebińskie Centrum Kultury, Krasnostawski Dom Kultury, Zamek Książąt Pomorskich, Gniezno, Sosnowiec klub im.Kiepury.  Festiwal powstał z myślą o popularyzacji i promocji przede wszystkim polskich artystów tworzących improwizowaną muzykę jazzową, a w szczególności młodych, stojących na początku swojej drogi artystycznej.
Na raciborskiej scenie pojawił się też redaktor „Trójki” Mariusz Owczarek. – Chcemy wszystkim pokazać jak wielu jest fantastycznych muzyków w naszym kraju, dziś usłyszymy jednych z najlepszych z nich w doskonałych projektach muzycznych, z którymi wyruszamy w Polskę – zapewniał Mariusz Owczarek. – Obecnie jazz jest postrzegany przez wiele osób jako muzyka elitarna, trudna w odbiorze, przeznaczona dla wąskiego grona słuchaczy, wręcz niszowa. Natomiast ideą projektu „Jazz z Wami” jest udowodnienie, że jest odwrotnie, że jazz to muzyka, która ma wiele barw i odcieni, dzięki czemu może trafiać do wielu osób. Chcemy wrócić do czasów, kiedy była to muzyka słuchana i doceniana przez szerokie grono odbiorców – czytamy na oficjalnej stronie festiwalu słowa dyrektora Wojtka Kłeczka, które łączą się z słowami Marka Rapnickiego oraz tego co na co dzień o tej muzyce można usłyszeć. Zwolenników jazzu w Raciborzu jednak przybywa, sądząc o coraz większej frekwencji koncertów czarnej muzyki.  – Zadajemy dziś kłam tezie, że w Raciborzu jazz się nie przyjmie – kończył Marek Rapnicki do zebranych licznie miłośników tego gatunku muzyki.

W Raciborskim Centrum Kultury (18 marca) nie lada gratką dla miłośników jazzu był jeden z koncertów w ramach wspomnianego projektu. W ramach festiwalu Jazz z Wami wystąpiła młoda pianistka jazzowa Kasia Pietrzko oraz Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Trio & Mr Krime.

Zobacz galerię zdjęć:


Kasia Pietrzko Trio to projekt muzyczny, w którym usłyszeliśmy autorskie kompozycje liderki zespołu. Wraz z muzykami Szymonem Frankowskim (bas) oraz Piotrem Budniakiem (perkusja) trio dało doskonały koncert, w którym dominowało miękkie brzmienie jazzowego fortepianu. – To ostatnie szlify przed nagraniem płyty, staramy się eliminować ostatnie błędy przed sesją nagraniową – mówiła ze sceny artystka. Gromkie brawa dowodziły jednak, że błędów nie było.


W drugiej części koncertu wystąpił Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Trio & Mr Krime. Przedstawili ciekawy projekt pn.  „Vars&Kaper DeconstructiON”, w którym jazzowa muzyka oparta na znanych popularnych utworach wzbogacona została o elementy DJ.

Ireneusz Burek

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here