Koncert charytatywny Hospicjum św. Józefa [ZDJĘCIA]

koncert chatytatywny hospicjum sw. jozefa raciborz (53)

W Strzesze odbył się koncert charytatywny Hospicjum św. Józefa. Wręczono nagrody laureatom konkursu literackiego „Słowa dające nadzieję”, a także podziękowano instytucjom i osobom, które angażują się w działalność hospicjum.

Działające od ponad 20 lat Hospicjum św. Józefa w Raciborzu zorganizowało dziś koncert charytatywny.

– My, hospicjanci, przebywając na co dzień z naszymi pacjentami, zauważamy, jak ważna jest obecność, towarzyszenie i nadzieja, jak ważny jest drugi człowiek – powiedziała Krystyna Wolnik, pielęgniarka w hospicjum, która prowadziła koncert z Michałem Fitą.

- reklama -

Podziękowano instytucjom i osobom, które angażują się w działalność hospicjum: Robertowi Myśliwemu – naczelnikowi Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Racibórz, Joannie Maksym-Benczew – dyrektor Raciborskiego Centrum Kultury, Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu nr 2 w Raciborzu-Ocicach, 52. drużynie harcerskiej Młode Wilki i 69. drużynie wędrowniczej Wataha.

Hasłem przewodnim II edycji Pól Nadziei, czyli międzynarodowej akcji mającej na celu propagowanie idei hospicyjnej, było „Słowa dające nadzieję”. Pod taką nazwą zorganizowano również konkurs literacki dla uczniów klas III-VI. W kategorii klasy III-IV pierwsze miejsce zajęła Marta Weiser, drugie Krzysztof Wierzgoń, a trzecie Hanna Grud. Wyróżnienia powędrowały do Hanny Dziadek i Moniki Fiszer. Wśród klas V-VI pierwszą nagrodę zdobyła Julia Cyran. Na drugim miejscu znalazł się Jakub Podgórski, na trzecim Dominika Herber. Wyróżniono Dominikę Bauer, Oliwię Klimaszka i Michała Biela.

Na zakończenie na scenie pojawili się hospicjanci i wolontariusze, a także założyciele hospicjum, Lucyna i Marek Rajczykowscy.

Dla zgromadzonych przygotowano występy artystyczne. – Nieść dobro można na różne sposoby. Tym razem jest niezwykle energicznie, nadzieja musi kojarzyć się z radością, musi kojarzyć się z czymś pozytywnym – powiedział Michał Fita. Na scenie zatańczyły zespół Salake z Gliwic i Zespół Taneczny Skaza z RCK, zagrało również trio Appassionato.

Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here