ART-POSTAL. Wspólna wystawa Jean-Marca Duble i Michała Justyckiego

Racibórz, RCK: Wystawa ART-POSTAL Jean-Marca Duble i Michała Justyckiego

Niezwykła ekspozycja jest efektem współpracy dwóch artystów, którzy przez dłuższy czas korespondowali ze sobą, jednak – nigdy się nie spotkali.

Wernisaż wystawy ART-POSTAL odbędzie się 5 kwietnia (środa), w sali kameralnej RCK przy ul. Chopina 21, a następnie, od 6 do 25 kwietnia, wystawę oglądać można będzie w Galerii OBOK Raciborskiego Centrum Informacji (ul. Długa 2).

- reklama -

Ekspozycja jest efektem współpracy Jean-Marca Duble z Francji i Michała Justyckiego z Polski. Artyści przez ponad rok komunikowali się ze sobą za pomocą obrazu przesyłanego pocztą: rysunków, malunków i kolaży nanoszonych na koperty lub stronę z czytanej właśnie powieści czy gazety.

Michał Justycki to absolwent Instytutu Dekoracji Akademii Sztuk Pięknych w Sankt Petersburgu oraz Wydziału Malarstwa i Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Obecnie studiuje podyplomowo Historię Sztuki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jest współzałożycielem Grupy Artystów Głuchych oraz pomysłodawcą, jak i organizatorem wystaw i projektów plastycznych dla osób niesłyszących. Obecnie instruktor malarstwa w Raciborskim Centrum Kultury.

Jean-Marc Dublé już od ponad 30 lat odkrywa barwy, teksturę, kolaże i rysunki w jednym, jedynym kierunku – w stronę humoru. Jego prace od 1990 roku były wystawiane w wielu miejscach we Francji, dzięki czemu jego działalność, choć zdaniem samego artysty – amatorska, została bardzo doceniona.

Początek wernisażu prac obu panów zaplanowano na godz. 17:00. Wieczór otwarcia wystawy uprzyjemni muzycznie recital utworów Jacques Brela w wykonaniu Janusza Zbiegła pt. „Brel raz jeszcze”.

/k/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here