Ponad 800 osób w konkursie biblioteki „Ach, ta Astrid Lindgren” [ZDJĘCIA]

ach ta astrid lindgren biblioteka raciborz

Rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dotyczący książek Astrid Lindgren.

Raciborska biblioteka zorganizowała Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pod nazwą „Ach, ta Astrid Lindgren”. Wzięło w nim udział 827 osób nie tylko z Raciborza i okolic, ale także z całego województwa śląskiego, Gdańska, Warszawy, Bielska Podlaskiego, Lublina, Tarnobrzega, Dobczyc, Celestynowa, Tucholi, Płocka, Brzozowa, Białej Podlaskiej, Drużbic, Namysłowa, Słupska, Szumowa, a nawet Manchesteru i Lwowa. Uczestnicy nadesłali w sumie 765 prac, na których przedstawili Pippi Pończoszankę, Karlssona z Dachu, Dzieci z Bullerbyn, Emila ze Smalandii, Braci Lwie Serce czy Ronję, córka zbójnika.

Prace oceniono w kategoriach wiekowych do lat 6, od 7 do 10 lat, od 11 do 14 lat, powyżej 15 lat, a także w kategorii rodzinnej (prace wykonane przez dzieci, które nie ukończyły 18. roku życia i ich rodziców lub prawnych opiekunów). Na konkurs napłynęły także prace przedszkolaków, dlatego jury wyodrębniło prace dzieci do lat 5, a także dodatkową kategorię „Prace inne”, w której mieściły się prace przestrzenne.

- reklama -

23 marca w bibliotece przy ul. Kasprowicza odbyło się ogłoszenie wyników, a także otwarcie wystawy, którą można oglądać w Galerii Gawra. Tradycyjnie wystąpiła grupa teatralna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 pod kierunkiem Anny Płonki, która w humorystyczny sposób przedstawiła fragmenty powieści „Pippi Pończoszanka” i „Emil ze Smalandii”.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here