Sukcesy Skazy w ogólnopolskich konkursach [ZDJĘCIA]

zespol taneczny skaza rck raciborz

Tancerze zespołu Skaza odnoszą sukces za sukcesem. Z ostatniego festiwalu przywieźli w sumie 12 nagród.

Działający przy Raciborskim Centrum Kultury Zespół Taneczny Skaza odnosi kolejne sukcesy. W sezonie artystycznym 2016/2017 tancerze zdobyli nagrody na kilku ogólnopolskich turniejach.

W październiku Skaza wzięła udział w Ogólnopolskich Spotkaniach Tanecznych „Pląsy Dramy”, które odbyły się w Pyskowicach. Street dance JUNIOR przywiózł stamtąd nagrodę za pierwsze miejsce, drugie miejsce zdobył street dance KIDS, a wyróżnienia pierwszego i trzeciego stopnia balet jazz KIDS.

- reklama -

W grudniu, na Ogólnopolskich „Zderzeniach tanecznych” w Krapkowicach, pierwsze miejsce zajęli tancerze 25+, drugie street dance JUNIOR i trzecie balet jazz JUNIOR. Wyróżniono także balet jazz KINDS i balet jazz JUNIOR.

Jednak, jak mówią członkowie, największe sukcesy i największą radość przyniósł im i ich instruktorom ostatni turniej. 12 marca Skaza wzięła udział w V Ogólnopolskim Festiwalu Tańca „VIVERSO” w Rybniku, który co roku stoi na bardzo wysokim poziomie i występują na nim zespoły z województw śląskiego, małopolskiego, opolskiego i świętokrzyskiego. Pierwsze miejsce w solo Street dance zajęła Agata Kruszelnicka, a także Natalia Feret i Julia Sobota w duet Street dance. W kat. zespoły Art dance drugie miejsce wywalczył balet jazz KIDS, a w kat. zespoły Street dance – street dance JUNIOR. Na trzecim miejscu znalazła się Kinga Dudek w kat. solo Street dance. Również zespół street dance KIDS znalazł się na najniższym stopniu podium. Wyróżnienie zdobyły: Maja Szpunar (solo Art dance), Martyna Rudek i Kinga Dudek (duet Art dance), Helena Nieckarz i Karolina Juzefus (duet Art dance), balet jazz junior (zespoły Art dance), balet jazz senior (zespoły Art dance) i 25+ (zespoły powyżej 26 lat).

Trenerami i choreografami zespołu są Manuela Krzykała i Denis Chory.

fot. Skaza
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here