Dzień Bezpiecznego Internetu w Osiemnastce [ZDJĘCIA]

21 marca w ramach obchodów DBI do Szkoła Podstawowa nr 18 gościła policjantów. O zagrożeniach płynących z internetu miały okazję porozmawiać Klasy V i VI.

- reklama -

Pan dzielnicowy aspirant sztabowy Krzysztof Kalinka wraz z komisarzem Mirosławem Szymańskim starali się przekazać uczniom jak umiejętnie i bezpiecznie korzystać z telefonów komórkowych. Nakreśli, jak ważny jest rozsądek i ostrożność podczas korzystania z portali społecznościowych, a także przypomnieli, że korzystanie z tego typu portali do trzynastego roku życia dozwolone jest wyłącznie pod nadzorem opiekunów. Policjanci ostrzegali przed lekkomyślnym zamieszczaniem w internecie swoich zdjęć i danych osobowych, a także przed umawianiem się z obcymi.

Oprócz tematu głównego policjanci poruszyli temat szacunku do innych użytkowników sieci, a także wzajemnych relacji uczniów podczas codziennych spotkań w szkole i poza nią. Przedstawili również niektóre konsekwencje, wynikające z niewłaściwego korzystania z internetu i telefonów komórkowych.

Autor: SP18

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here