Poszukiwacze skarbów w G5 [ZDJĘCIA]

Uczniowie klas pierwszych i drugich Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II w Raciborzu brali udział w dwudniowych warsztatach profilaktyki zintegrowanej „Archipelag Skarbów”. Program przeprowadzony został przez instruktorów Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej z Krakowa.

Prowadzący: p. Marcin, p. Agnieszka i p. Ela w sposób aktywny i dynamiczny zaangażowali naszych uczniów w udział w programie. Ciekawy sposób prowadzenia zajęć m.in. poprzez podział na zdobywanie i pozdawanie kolejnych wysp zainteresował młodzież. „Wyspy” były omawianymi problemami związanymi z życiem młodego człowieka, rozwojem i dojrzewaniem. Jedną z odkrywanych na samym początku była „Wyspa gwiazdy”, która ukazywała wartości: szczęście, szacunek, przyjaźń… jakimi młody człowiek powinien kierować się w relacji ze sobą i z innymi. W trakcie dwóch dni warsztatów przekazana została młodzieży wiedza o miłości, seksualności, budowaniu relacji opartych na zaufaniu i szacunku.

- reklama -

Program uświadomił uczestnikom ich najgłębsze pragnienia i marzenia, w tym zwłaszcza marzenia o pięknej, trwałej miłości na całe życie, która nie tylko nigdy się nie skończy, ale z biegiem lat będzie rosła. Podczas realizacji programu widoczne było, że młodzież dobrze rozumie, że do wielkich celów dochodzi się poprzez trudy i wyrzeczenia. Uczniowie uczyli się odpowiedzialności za siebie i podejmowane decyzje, które rzutują na całe życie.

Programem zostali objęci rodzice i nauczyciele. Takie spotkanie informacyjno-szkoleniowe miało miejsce w środę 22.03. Przekazywane treści pozwolą wykorzystać pozytywne poruszenie młodzieży biorącej udział w warsztatach do dalszej pracy wychowawczej. Prowadzący zapoznali z elementami programu, symbolami i hasłami programu, do których można nawiązać w rozmowach z dziećmi w domu i w szkole. Wychowawcy i nauczyciele zostali wyposażeni w wiedzę materiały do prowadzenia zajęć umacniających treści programu.

Autor: G5

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here