Podsumowano Gwiazdkę Serc 2016. Uzbierano 30 tys. złotych

Środki zebrane w ramach akcji charytatywnej Raciborskiej Izby Gospodarczej wesprą potrzebujących. Ufundowano stypendia, sfinansowano rehabilitacje oraz ciepłe posiłki w szkołach.

We wtorek, 28 marca w hotelu Racibor podsumowano tegoroczną Gwiazdkę Serc. –   Spotkaliśmy się, żeby promować pomaganie tym, którym chwilowo się nie układa – mówił prezes RIG Tadeusz Ekiert. Ze sprzedaży cegiełek, wsparcia sponsorów oraz aukcji prowadzonych na Facebook-u uzbierano 30 tys. złotych. Środki te przeznaczono na sfinansowanie ciepłych posiłków dla najbardziej potrzebujących dzieci z raciborskich szkół oraz stypendia dla najzdolniejszych uczniów z   Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Część środków trafiło także do Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Otoczenia ,,SPEKTRUM” na doposażenie sal oraz do rodzin 15 dzieci z terenu powiatu raciborskiego na ich rehabilitację.

- reklama -

Do tej pory w ramach akcji, którą Raciborska Izba Gospodarcza organizuje od 16 lat udało się uzbierać ponad 500 tysięcy zł. Środki te w całości przeznaczono na cele charytatywne.

 

/mh/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here