The Beat Freaks zagra w MOKSiR w Kuźni Raciborskiej

Gośćmi Kuźni Kultury będzie zespół The Beat Freaks.

The Beat Freaks – kwartet gra muzykę jazzową inspirowaną zarówno współczesnym jazzem i muzyką improwizowaną jak również rockowym brzmieniem, muzyką ludową, etniczną.

- reklama -

Zespół założony przez gitarzystę Michała Starkiewicza, który do współpracy zaprosił wybitnych instrumentalistów i muzycznych eksperymentatorów: Tomka Licaka – saksofon tenorowy, Pawła Grzesiuka – kontrabas i Radka Wośko – perkusja.

W październiku 2016 roku zespół wydał debiutancki album – Leon, który znalazł się w zestawieniu TOP TEN 2016 płyt jazzowych wg Mateusza Magierowskiego (Polish Jazz Blogspot).

„Płyta niespodziewanie raczej lekka – niespodziewanie, bowiem duńskie doświadczenia połowy składu sugerowałyby raczej mocno improwizowany repertuar. Za to wymyślona i zagrana z dużą klasą. Zdecydowanie zachęcająca do sięgania po jazz. Mam nadzieję, że The Beat Freaks znajdą jeszcze kiedyś kolejne ślady działań Leona Kokakiewicza i podzielą się nimi ze światem. „

Krzysztof Komorek – Polish-Jazz.blogspot

„The Beat Freaks to grupa świadomych, doskonałych technicznie i – mimo młodego wieku – już doświadczonych artystów, którzy mają własną wizję swojej muzyki. Album „Leon” – zawiera muzykę przystępną, melodyjną, tętniącą współczesną energią, odwołującą się do wielu gatunków muzycznych – rocka, jazzu, etno czy nawet ambitniejszego popu.”

Marek Romański – Jazz Forum

Koncert odbędzie się 9 kwietnia o godzinie 18:00 w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej.

publ. /mh/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here