Kolejna ekopracownia na Śląsku

W Zespole Szkół Specjalnych nr 40 w Zabrzu powstała Zielona Pracownia. Na dofinansowanie atrakcyjnych, ekologicznych sal lekcyjnych mają również szanse inne placówki oświatowe. 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach od trzech lat organizuje konkurs dla szkół „Zielona pracownia”, który ma na celu sfinansowanie najlepszych projektów na pracownie ekologiczne. Ekopracownie to doskonałe miejsce w szkole, by w atrakcyjnych warunkach oraz poprzez kreatywne zaaranżowanie przestrzeni podnosić świadomość ekologiczną uczniów. Powstają one na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, chemiczno-fizycznych oraz geologicznych.

- reklama -

29 marca w ramach 2. edycji konkursu Zielona Pracownia 2016 do użytku oddano ekopracownię „Kropla wody” w Zespole Szkół Specjalnych nr 40 w Zabrzu . Sala służyć będzie uczniom do nauki przyrody oraz pomoże rozwijać zainteresowania szkolnego „Koła Młodego Ekologa”, które od 12 lat prowadzi pani Agnieszka Skutnik. Wystrój pracowni nawiązuje do jej motywu przewodniego – wody. Odmieniła się jej kolorystyka oraz doposażono ją w sprzęt niezbędny do przeprowadzania doświadczeń z wodą, w tym m.in.: zestawy filtrów, testów oraz mikroskopy. Pracę przy projektach ekologicznych ułatwi tablica multimedialna, a baczną obserwację przyrody umożliwi aparat fotograficzny.

Aranżując salę nie zapomniano o potrzebach dzieci z zaburzeniami rozwojowymi. Pomieszczenie umożliwia prowadzenie zajęć opartych na praktycznym działaniu oraz wielozmysłowym poznaniu. Realizacja projektu była możliwa dzięki dofinansowaniu Funduszu wynoszącego blisko 17 tys. złotych.

Na wsparcie mają szansę również inne placówki oświatowe z terenu województwa śląskiego. Do jutra (31 marca) można jeszcze składać wnioski w ramach konkursu Zielona Pracownia_Projekt’2017, który ma na celu nagrodzenie projektów ekopracowni, których przyszła realizacja wpłynie znacząco na podniesienie świadomości ekologicznej uczniów.

Natomiast od 24 kwietnia będzie możliwość na ubieganie się o dotację na utworzenie ekopracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, chemiczno-fizycznych czy geologicznych w ramach konkursu Zielona Pracownia’2017. Szczegóły oraz regulaminy dostępne na stronie Funduszu.

„Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach”. 

————————————————

 Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na:

/mh/

fot. WFOŚiGW w Katowicach, Zespół Szkół Specjalnych nr 40 w Zabrzu

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here