Jak nazywa się prezydent Raciborza? Jaka jest historia raciborskiego herbu? Jaki pomnik stoi nad rzeką Odrą? Jak nazywa się zakład pracy produkujący cukierki? Na te oraz inne pytania odpowiadali przedszkolacy startujący w Przeglądzie Wiedzy o Raciborzu.

Przedszkole nr 24 z Oddziałami Integracyjnym i Specjalnym już po raz trzynasty zorganizowało Przegląd Wiedzy o Raciborzu „Racibórz Moje Miasto”. Przegląd ma na celu  propagowanie wśród sześciolatków wiedzy o rodzinnym mieście i ukazanie potrzeby kultywowania tradycji regionu. – Z każdego przedszkola przychodzą do nas trzyosobowe reprezentacje. Każdy z zespołów losuje pytania. Punktowane są prawidłowe odpowiedzi – tłumaczy Róża Burek, dyrektor Przedszkola nr 24.

- reklama -

W tym roku do rywalizacji przystąpiło dziewięć placówek. Dzieci musiały wykazać się m.in. wiedzą z zakresu geografii miasta, znać jego zabytki, pomniki oraz legendy. Ich zadaniem było także ułożenie układanki przedstawiającej Pomnik Matki Polki czy wskazanie herbu Raciborza. Przegląd nie tylko weryfikuje wiedzę dzieci. Przedszkolaki mają także okazję dowiedzieć się czegoś nowego. –  Co roku zapraszamy przedstawiciela muzeum. Dziś o historii miasta, o strojach opowie pan Adam Knura – dodaje dyrektor P24.

Tegoroczny Przegląd wpisał się w wydarzenia towarzyszące obchodom 800-lecia nadania Raciborzowi praw miejskich.

 

/mh/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here