Kwiecień w Raciborskim Centrum Kultury

RCK Racibórz

Otwarcie wystawy „Art-Postal”, balet „Alicja w krainie czarów”, koncert „Ballads for Ella” oraz Blues COMBO – Keith Dunn, Harsh Guitar Mark. 

- reklama -

5 kwietnia, godz. 17:00 RCK RDK (ul. Chopina 21)
Otwarcie wystawy „Art-Postal”
„Art-Postal” to efekt korespondencji dwóch artystów: JEAN-MARCA DUBLÉ z Francji i MICHAŁA JUSTYCKIEGO z Polski. Jean-Marc nie zna polskiego, Michał nie zna francuskiego, artyści nigdy się nie poznali, a przez ponad rok komunikowali się ze sobą za pomocą obrazu przesyłanego pocztą: rysunków, malunków i kolaży nanoszonych na koperty, stronę z czytanej właśnie powieści czy gazety. Wernisaż odbędzie się 5 kwietnia, następnie od 6 do 25 kwietnia wystawa będzie dostępna w Galerii Obok Raciborskiego Centrum Informacji (ul. Długa 2).

Art Postal

23 kwietnia, godz. 16:00 w RCK RDK (ul. Chopina 21)
Balet „Alicja w krainie czarów”
RCK zaprasza na widowisko baletowe pt. „Alicja w Krainie Czarów”, w wykonaniu Artystycznej Szkoły Podstawowej im. P.J. Vejvanovskiego w Hlučínie. Bilety w cenie 8 zł do nabycia w kasach RCK oraz na stronie www.rck.com.pl. Honorowane raciborskie karty ,,Senior 60+” i ,,Rodzina +”.

Alicja w krainie czarów

22 kwietnia o godz. 18:00 w Raciborskim Domu Kultury (RCK RDK ul. Chopina 21)
Koncert „Ballads for Ella” w 100 lat od narodzin Elli Fitzgerald w Raciborskim Centrum Kultury
Będziecie mieli Państwo możliwość wysłuchania utworów takich jak: „Stars of Alabama”, „The man I love” czy „Black Coffee” w wykonaniu Marka Soskina, Ewy Urygi, Doroty Piotrowskiej, a także Luquesa Curtisa.
Ewa Uryga dysponuje fantastycznym głosem. Jej szczególnym atutem jest siła interpretacji. Uznana przez magazyny „Jazz Forum” oraz „Twój Blues” za jedną z najlepszych polskich wokalistek jazzowych.
Mark Soskin –profesor słynnej amerykańskiej uczelni The Manhatan School of Music w Nowym Jorku. Ma na swoim koncie siedem autorskich albumów płytowych.
Luques Curtis – światowej sławy kontrabasista jazzowy. Koncertuje na całym świecie m.in z Eddiem Palmieri, Brianem Lynchem, Ralphem Petersonem, Christianem Scottem, Gary Burtonem, Stefon Harrisem i wieloma innymi artystami.
Dorota Piotrowska – wybitna polska perkusistka jazzowa. Współpracuje z wybitnymi muzykami światowego jazzu m.in.: Jeremy Pelt, George Garzone, Sam Newsome, Stacy Dilliard, Mike Rodriguez, Lafayefe Harris i inni.
Bilety w cenie 40 i 20 zł do nabycia w kasach RCK oraz na www.rck.com.pl, www.kupbilecik.pl Honorowane raciborskie karty ,,Senior 60+” i ,,Rodzina +”.

23 kwietnia, godz. 18:00 RCK DK Strzecha (ul. Londzina 38)
Blues COMBO – Keith Dunn, Harsh Guitar Mark
Keith Dunn (USA) – Harmonijkarz, wokalista, autor tekstów i producent, który cieszy się długą karierą muzyczną. Znany jest na scenach od Memphis do Moskwy, od Austin po Amsterdam. Śpiewa i gra prosto z serca. Występował min. z osobami takimi jak Billy Boy Arnold, Jimmy Rogers, Hubert Sumlin, Lurrie Bell, Curtis Knight, Big Mama Thornton i wieloma innymi.
Harsh Guitar Mark (PL) – Wykonawca głębokiej tradycji bluesa – downhome blues. Wykonuje różne style bluesa – delta blues, chicago blues, texas blues, louisiana blues. Grał z takimi artystami jak: Bob Corritore, Shrimp City Slim, Russ Green, Billy Branch czy Johnny Drummer. Jest prezesem Son House Gospel Blues Society. W 2013 nagrał płytę Sitting Right Down And Moan.
Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach RCK. Honorowane raciborskie karty ,,Senior 60+” i ,,Rodzina +”.

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza też na swoją stronę internetową: www.rck.com.pl oraz swój profil na Facebooku.

Fot. materiały RCK

oprac. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here