Kaplica zamkowa w konkursie „Zabytek Zadbany”

kaplica zamkowa raciborz

Kaplica zamkowa św. Tomasza Becketa znalazła się w ścisłym finale konkursu Generalnego Konserwatora Zabytków.

Znane są już obiekty nominowane do konkursu Generalnego Konserwatora Zabytków Zabytek Zadbany 2017. W tej edycji do konkursu przystąpiły 94 obiekty z 15 województw w Polsce. W dniach 28-30 marca roku w siedzibie Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Warszawie odbyło się posiedzenie jury, które wyłoniło 17 obiektów. Wśród nich znalazła się Kaplica zamkowa św. Tomasza Becketa w Raciborzu, która została nominowana w kategorii „Utrwalenie wartości zabytkowej obiektu”. Ogłoszenie laureatów odbędzie się na uroczystej gali Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków 19 kwietnia w Operze Nova w Bydgoszczy.

Zabytek Zadbany to ogólnopolski konkurs Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków. Procedurę konkursową prowadzi Narodowy Instytut Dziedzictwa.

- reklama -

Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków obchodzony jest 18 kwietnia na całym świecie. Jego ideą w Polsce jest prezentowanie dóbr kultury o istotnym znaczeniu dla europejskiego i światowego dziedzictwa kulturowego oraz uhonorowanie konserwatorów i właścicieli zabytków, którzy w szczególny sposób przyczynili się do ich ratowania.

fot. nid.pl
oprac. /kp/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here