Występy artystyczne na Jarmarku Wielkanocnym [ZDJĘCIA]

jarmark wielkanocny raciborz krzanowicke omy

W sobotę na jarmarku wystąpili Raciborzanie, orkiestry RCK, grupa teatralna z Kornowaca i Krzanowickie Omy.

Raciborski Jarmark Wielkanocny to nie tylko kolorowe stragany, ale również występy artystyczne. Sobotnie występy rozpoczęła grupa Raciborzanie ze Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej Źródło. Następnie odbył się koncert Żeńskiej Orkiestry Kameralnej i Młodzieżowej Orkiestry Raciborskiego Centrum Kultury pod kierunkiem Henryka Krótkiego. Scenkę „Wielkanoc po śląsku” pokazała grupa teatralna „Na śląskim podwórku” z Gminnego Ośrodka Kultury w Kornowacu. Zaprezentowały się również Krzanowickie Omy z Zespołu Szkół w Krzanowicach z przedstawieniem pt. „Hazoki, wajca i take tam insze…”. Można było wziąć także udział w warsztatach robienia palm wielkanocnych i warsztatach ekologiczne ozdób z siana z państwem Gałuszka ze Stryszawy.

Program na niedzielę:

- reklama -

9 kwietnia – scena
14.00 – 14.45 – występy wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury
15.00 – 15.45 – występ Zespołu Pieśni i Tańca Strzecha im. Joli Rymszy – grupa młodzieżowa i Seniorzy z Raciborskiego Centrum Kultury
17.00 – 18.00 – Sceny Pasyjne w wykonaniu zespołu Gaudi Musicare z Czech – Sceny Pasyjne, to spektakl, łączący muzykę z żywym obrazem, ukazującym historię od sądu Piłata do Ukrzyżowania w towarzystwie orkiestry smyczkowej. W spektaklu występują aktorzy i tancerze oraz instrumentaliści scen czeskich. Gaudi Musicae to zespół z Hlučína, który powstał w roku 2012 pod kierownictwem Lukáše Krčka – muzyka Morawsko-Śląskiego Teatru Narodowego w Ostrawie.

9 kwietnia  – namiot
15.30 – 17.00 – warsztaty wielkanocne – girlanda z zajączków

Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here