Szkolny konkurs z Języka Angielskiego „Spelling Bee” w SP18 [ZDJĘCIA]

"Spelling Bee" etap szkolny

30 marca 2017 już po raz piąty odbył się w SP18 konkurs języka angielskiego „Spelling Bee”. W tym roku wzięło w nim udział 11 uczniów klas czwartych. Eliminacje składały się z trzech etapów, którym bacznie przyglądało się jury w składzie Ilona Jaskot, Tomasz Hetman oraz prowadząca Aldona Piszczan.

- reklama -

W pierwszej części uczestnicy musieli zapisać literowane przez nauczyciela słowa. Do drugiego etapu przeszła najlepsza piątka. Tutaj uczniowie losowali słowa, a następnie sami je „spellingowali”. Na tym etapie rywalizacja była niezwykle zaciekła i emocjonująca. Po dogrywce została wyłoniona najlepsza trójka uczniów, która rozpoczęła walkę o pierwsze miejsce.

W finałowej, trzeciej części uczniowie musieli odgadnąć słowa z wylosowanych obrazków, a następnie je przeliterować po angielsku. W tej konkurencji najlepszy okazał się Robert Zgaślik IVc (opiekun Aldona Piszczan), II miejsce zajęła Oliwia Muda IVc (opiekun p. Aldona Piszczan), a III miejsce zdobyła Oliwia Zgórska z klasy IVa (opiekun p. Magdalena Podhajska).

Robert i Oliwia będą reprezentować SP18 w Międzyszkolnym Konkursie „Spelling Bee”, który odbędzie się 7 kwietnia w SP4.

Autor: SP18

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here