Targi Książki Nad Odrą. Kędzierzyn-Koźle 2017

Targi Książki nad Odrą

Miejska Biblioteka w Kędzierzynie-Koźlu podejmuje szereg działań na rzecz promocji czytelnictwa. W tym roku podjęła się organizacji pierwszych ogólnopolskich Targów Książki Nad Odrą.

Dwudniowa impreza Targi Książki Nad Odrą odbędzie się w dniach 31 maja – 1 czerwca na kozielskim rynku. Będzie można powiedzieć świętem książki w Kędzierzynie-Koźlu. O Targach Książki Nad Odrą rozmawiamy z Izabelą Migocz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu.

- reklama -

Izabala Migocz MBP
Izabela Migocz, dyrektor MBP w Kędzierzynie-Koźlu już dziś zaprasza na Targi Książki Nad Odrą (fot. Justyna Łabuś).

Targi Książki Nad Odrą. Kędzierzyn-Koźle 2017. Będzie to pierwsza edycja imprezy. Skąd pomysł, żeby zorganizować Targi Książki w Kędzierzynie-Koźlu?

W czerwcu 2016 roku pomyślałam, aby urozmaicić już i tak bogaty w wydarzenia kalendarz kulturalny naszego miasta i zainicjować coś nowego – prawdziwe święto książki, czytelników i pisarzy. Pracownicy MBP oraz mieszkańcy miasta Kędzierzyn-Koźle jeżdżą na targi do Katowic, Krakowa czy Wrocławia i przyszedł moment, aby w Kędzierzynie-Koźlu zorganizować takie wydarzenie.

Targi będą odbywać się w dniach 31 maja – 1 czerwca, a więc również w Dzień Dziecka. Dla najmłodszych będzie to okazja na świętowanie wśród książek. Jakie atrakcje czekać będą na dzieci?

Zapraszamy na obchody Dnia Dziecka w ramach Targów Książki Nad Odrą. 1 czerwca w godz. 09:30-13:00 planujemy wiele spotkań autorskich i atrakcji skierowanych do dzieci, ale i młodzieży. Spotkania z pisarzami dla dzieci – Zofią Stanecką, autorką serii książek o Basi – pięciolatce w bluzce w paski, z Waldemarem Cichoniem, autorem serii książek o kocie Cukierku oraz książki „Zdarziło sie na Ślonsku. Łopowieści niysamowite niy ino dlo bajtli”, napisanej po polsku i śląsku, poświęconej wielkim postaciom. Z młodzieżą spotka się znana i ceniona poetka, powieściopisarka – Marta Fox, która wydała ponad 40 książek. Młodzieżowe powieści autorki od kilku lat określane są mianem bestsellerów i znajdują się na pierwszym miejscu w rankingach czytelniczych („Przybij piątkę”, „Zakochaj się, mamo”, „Idol”). Zapraszamy młodzież i wielbicieli fantastyki także dzień wcześniej na inaugurację Targów 31 maja o godz. 11:00 i spotkanie z Łukaszem Orbitowskim, który debiutował na łamach miesięcznika „Science Fiction”, był dwukrotnie nominowany do nagrody Nike, a w roku 2016 za powieść „Inna dusza” otrzymał Paszport Polityki. Na antenie TV Kultura prowadzi aktualnie program „Dezerterzy”.

Czytaj więcej: http://www.gazetainformator.pl/2017/04/19/swieto-ksiazki-w-kedzierzynie-kozlu-czyli-pierwsze-targi-ksiazki-nad-odra/

raciborz.com.pl Gazeta Informator

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here