Pietrowice Wielkie kontra niska emisja [WIDEO]

Setki wystawców, tłumy odwiedzających, ekologiczna konferencja oraz bogaty program artystyczny. Od 17 lat gmina pokazuje jak walczyć z niską emisją.

Niska emisja to jeden z wiodących tematów dobiegającego końca sezonu grzewczego.Problem walki ze smogiem dotyka wiele miejscowości z naszego regionu, także gminę Pietrowice Wielkie. Mimo iż 17 lat temu o zanieczyszczeniu powietrza nie mówiło się tak głośno jak dziś, Pietrowice podjęły działania zmierzające do poprawy jakości powietrza. Od kwietnia 2000 roku gmina jest organizatorem Eko-Wystawy, podczas której mieszkańcy regionu mogą zapoznać się z systemami grzewczymi pozwalającymi ograniczyć niską emisję.

- reklama -

W bieżącym roku, w którym dużo mówiło się o przeciwdziałaniu smogowi i niskiej emisji tematyki tej zabraknie podczas tegorocznej edycji wystawy. Konferencja rozpoczynająca wydarzenie będzie poświęcona m.in. odnawialnym źródłom energii. – Chcemy namawiać na odnawialne źródła energii czyli fotowoltaikę, pompy ciepła, ponieważ ten rodzaj instalacji grzewczych na terenach wiejskich spełniałby swoją rolę – tłumaczy wójt Pietrowic Wielkich, Andrzej Wawrzynek.

Targi to nie jedyna propozycja samorządu. Pietrowice Wielkie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców szukającym ekologicznych rozwiązań grzewczych planują także powołać Doradcę Energetycznego.

Tegoroczna Eko-Wystawa „Ogród, systemy grzewcze, wnętrza” odbędzie się 13 i 14 maja na terenie Centrum Społeczno-Kulturalnego w Pietrowicach Wielkich.

„Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach”. 

————————————————

 Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na:

/mh/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here