Zapasy: Sukcesy Mateusza Wolnego i Natalii Duksy

mateusz wolny mkz unia raciborz

Mateusz Wolny zajął trzecie miejsce na mistrzostwach Niemiec, a Natalia Duksa podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W ostatnim czasie zapaśnicy MKZ Unia Racibórz zapisali na swoim koncie kilka znaczących osiągnięć. 30 kwietnia w Plauen odbyły się mistrzostwa Niemiec w zapasach w stylu klasycznym, w których wziął udział Mateusz Wolny. Ostatecznie w kategorii wagowej 80 kg zajął trzecie miejsce. W kategorii 85 kg najlepszy okazał się pochodzący z Raciborza Denis Kudla.

Natomiast Natalia Duksa zdobyła brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach kobiet w rywalizacji kadetek, która miała miejsce w dniach 30.04-2.05 w Drzonkowie. W małym finale zawodniczka Unii startująca w kategorii wagowej 60 kg pokonała 6:2 na punkty Zofię Polowczyk z ULKS Tęcza. Natalia w zawodach stoczyła w sumie pięć walk, z których cztery zakończyła zwycięstwem. W klasyfikacji województw śląskie zajęło drugie miejsce. Kilka dni wcześniej na takich samych zawodach w gronie kadetów młodzi zapaśnicy Unii Racibórz wywalczyli złoty, dwa srebrne i trzy brązowe medale.