29 rafakowców wzięło udział w X Biegu bez Granic

Wśród 771 zawodników z Polski, Czech, Niemiec i Ukrainy znaleźli się także przedstawiciele raciborskiego producenta kotłów.

Tegoroczna, jubileuszowa edycja Biegu Bez Granic odbyła się 3 maja i przyciągnęła sporą liczbę miłośników biegania. Na linii startu pojawiło się także  29 przedstawicieli firmy RAFAKO S.A., którzy wystartowali w osobnej kategorii w biegu głównym na 10 km.

- reklama -

Najlepszym z przedstawicieli spółki okazał się Paweł Klinik. – Biegło się dobrze, choć nie do końca rozłożyłem swoje siły, ponieważ ostatnie 3 kilometry biegłem z kolką, ale życiówkę udało mi się zrobić. Poprawiłem swój najlepszy wynik na 10 km o 10 sekund, z czego jestem zadowolony- mówił tuż po ukończeniu biegu. Najszybszą biegaczką była natomiast Magdalena Woskowska. – Bieg zaliczam do jak najbardziej udanych. Pogoda tym razem dopisała. Ponownie, na tej trasie udało mi się zrobić życiówkę, choć muszę przyznać, że nie był to dla mnie łatwy bieg, ze względu na minimalne przygotowania. Dlatego satysfakcja jest ogromna, tym bardziej, gdy córka odbierała ze mną puchar, a syn nosił nową koszulkę z biegu – relacjonowała.

W rafakowskim teamie znalazły się osoby dla których nie była to pierwsza tego typu rywalizacja, jak i nowicjusze. – To był mój trzeci start w Biegu Bez Granic. Co, tu dużo mówić, jak zawsze świetna atmosfera i wspaniała organizacja; liczny doping na trasie, dzięki któremu zapewne udało mi się zrobić nową życiówkę – przyznaje Bartosz Główka z RAFAKO S.A. Po raz pierwszy natomiast startował Piotr Kędzior- Biegło się całkiem nieźle, szczególnie, że na co dzień nie trenuję biegania, bo głównie jeżdżę na rowerze. W tym roku zaliczyłem tylko zawody, które wchodzą do projektu 4Biegi Racibórz. Muszę przyznać, że dla atmosfery i organizacji, warto tu być i uczestniczyć w raciborskich rywalizacjach biegowych. Wrażenia niezapomniane – tłumaczył.

Bieg na 10 km
kat. RAFAKO:
Mężczyźni:
1. Paweł Klink
2. Jan Wilczek
3. Grzegorz Bulenda
4. Krzysztof Jeremicz
5. Sławomir Szwed
6. Ryszard Baran
Kobiety:
1. Magdalena Woskowska
2. Gabriela Sobczyk
3. Edyta Kędzior

 

oprc. /mh/

got. Justyna Korzeniak

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here