34 hybrydowe Toyoty Auris zastąpią wysłużone, policyjne disle. 2 pojazdy trafiły do komendy w Rybniku. 

Nowe samochody w poniedziałek otrzymało 12 jednostek policji z naszego województwa. Najwięcej samochodów – 10 sztuk trafiło do KMP w Częstochowie. KMP Bielsko-Biała otrzymała 5 szt., po trzy KPP Cieszyn i KMP Tychy. Po dwa pojazdy trafiły do komend miejskich w Gliwicach, Katowicach, Mysłowicach, Rybniku i Sosnowcu. Nowe radiowozy przekazano także do Bierunia i Żywca.

- reklama -

Toyoty Auris o napędzie hybrydowym mają pod maską 1.8-litrowe silniki o mocy 136 koni. Łącznie kosztowały ponad 3 mln złotych. Zakup sfinansowała śląska policja, ze wsparciem Urzędu Marszałkowskiego. 900 tys. zł dołożył także Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach –  W naszych działaniach musimy kierować się efektem ekologicznym. W tym przypadku, dzięki zakupowi aut z napędem hybrydowym, ten efekt będzie bardzo konkretny: ograniczenia emisji CO2 o 35 tys. kilogramów na rok – mówił Andrzej Pilot, prezes WFOŚiGW.

W przyszłym roku dzięki wsparci Funduszu do mundurowych ma trafić kolejnych 40 hybrydowych radiowozów.

„Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach”. 

————————————————

 Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na:

/mh/

fot. WFOŚiGW w Katowicach

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here