Ośrodek Szkolenia Zawodowego Rafako zaprosił na dzień otwarty [ZDJĘCIA]

Dzień otwarty ośrodek Rafako

Mistrzowie zawodu oprowadzali tegorocznych absolwentów gimnazjów po pracowniach, gdzie uczniowie prezentowali swoje umiejętności, które zdobyli podczas nauki w ośrodku.

6 maja Ośrodek Szkolenia Zawodowego Rafako zaprosił na dzień otwarty. Była to okazja, aby tegoroczni absolwenci gimnazjów oraz ich rodzice mogli zapoznać się z działalnością ośrodka. Mistrzowie zawodu oprowadzali gości po pracowniach, gdzie uczniowie prezentowali swoje umiejętności, które zdobyli podczas nauki w ośrodku.

- reklama -

W Ośrodku Szkolenia Zawodowego Rafako uczą się przyszli ślusarze, którzy dodatkowo zdobywają uprawnienia spawacza. – Utrzymujemy wysoki poziom kształcenia. Z roku na rok staramy się wprowadzić dodatkowe ulepszenia. Od tego roku szkolnego wdrożyliśmy obowiązkowe lekcje czytania rysunku technicznego na rysunkach produkcyjnych. Dotąd nasi uczniowie potrafili tylko tworzyć takie rysunki, a czytania uczyli się dopiero podczas pracy na warsztacie. Teraz chcemy, aby byli kompletnie przygotowani. Wraz z nowym rokiem szkolnym, chcemy jeszcze bardziej zadbać o dyscyplinę przy stanowiskach wydziałowych. Wprowadzane zmiany są po to, aby nasi uczniowie, po zakończeniu edukacji byli wartościowymi pracownikami, szytymi na miarę Rafako – podkreślał Jan Zdziebczok, kierownik Ośrodka Szkolenia Zawodowego Rafako S.A.

Trzyletni okres edukacji w ośrodku połączony jest z umową o pracę, uczeń jest pracownikiem młodocianym. Otrzymuje wynagrodzenie z tytułu wykonywania praktycznej nauki zawodu. Firma oferuje także świadczenia socjalne oraz BHP. Rafako daje możliwość stałego zatrudnienia po zakończeniu szkoły oraz dalszego kształcenia i poszerzania swoich umiejętności. Podczas nauki zawodu ślusarza, uczniowie mogą zdobyć uprawnienia spawalnicze potwierdzone certyfikatem zgodnym z wymogami Unii Europejskiej, a to z kolei otwiera im perspektywy zawodowe. Zajęcia teoretyczne (podstawa programowa) odbywają się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik” w Raciborzu.

Nabór potrwa do 21 czerwca br. Dokumenty należy składać w sekretariacie CKZiU nr 2 „Mechanik” w Raciborzu, przy ul. Zamkowej 1.

Fot. Rafako

oprac. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here