Dzień Ziemi w szkole w Babicach

Dzień Ziemi Babice

Dzieci spotkały się z Iwoną Rzodeczko-Pakułą – weterynarzem, Michaliną Fojcik – przedstawicielem sklepu zoologicznego, Romanem Suską – leśnikiem oraz z przyrodnikiem i hodowcą zwierząt Andrzejem Pająkiem.

Dzień Ziemi w Babicach stał się okazją do edukacji ekologicznej i integracji szkolnej. W pierwszym dniu dzieci spotkały się z Iwoną Rzodeczko-Pakułą – weterynarzem, Michaliną Fojcik – przedstawicielem sklepu zoologicznego oraz Romanem Suską – leśnikiem.

- reklama -

– Pani weterynarz zapoznała dzieci z zasadami dbania o zwierzęta domowe oraz zwróciła uwagę na ostrożność w kontaktach z nimi. Przekonała dzieci, że ważna jest miłość do zwierząt i niesienie im pomocy. Dzieci mogły pogłaskać kota oraz zaobserwować jak porusza się żółw – relacjonuje szkoła.

Dzień Ziemi Babice

Uczniowie chętnie uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielką sklepu zoologicznego. Uczniowie słuchali opowieści o życiu i zwyczajach gryzoni i zadawały pytania. Mogły je też dotknąć.

Dzień Ziemi Babice

Zaś podczas spotkania z leśnikiem uczniowie i przedszkolaki poszerzyli swoje wiadomości na temat życia zwierząt leśnych. Oglądali poroża jelenia i kły dzika. Rozpoznawali też zwierzęta na fotografiach. Leśnik przypomniał dzieciom zasady zachowania w lesie.

Szkoła Dzień Ziemi postanowiła świętować więcej niż tylko jeden dzień. W następnym dniu odbyło się spotkanie z przyrodnikiem i hodowcą zwierząt Andrzejem Pająkiem, który w interesujący sposób opowiadał o myszach, szczurach, chomikach, skunksach, kawi domowej potocznie zwanej świnką morską. Przyrodnik wyjaśnił, dlaczego gryzoniom należy podawać twardy pokarm oraz czym różni się budowa anatomiczna drapieżnika od roślinożercy. Wyjaśnił dzieciom, że stosowanie środków chemicznych szkodzi środowisku.

Fot. UG Nędza

oprac. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here