
Dziennikarze z Klubu dla Młodzieży Strefa prowadzą cykl „Mój Racibórz. Rozmowy Strefy na 800 lat”. Gościem siódmego odcinka jest Dawid Wacławczyk.
Wiktoria Trompeta, Adam Mazur, Karolina Sobierajska oraz Mateusz Schyterz czyli sekcja dziennikarska Klubu Strefa z okazji jubileuszu miasta rozmawia z ludźmi, którzy je tworzą. Do tej pory przepytali Kamilę Besz, Adriana Szczypińskiego, Dawida Łomnickiego, Różę Szramek oraz Aleksandrę Orłowską. Teraz przyszła kolej na Dawida Wacławczyka- podróżnika, organizatora turystyki, działacza społecznego.
Dawid Wacławczyk opowiadał o swoich ulubionych miejscach w Raciborzu, gdzie jako mały chłopiec szukał zajączka oraz o tym jak wygląda jego Racibórz marzeń.
/mh/




![Superbohaterowie i emocje, czyli komiksowe ferie w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-biblioteka-szymon-teluk.jpg)
![Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci” [ZDJĘCIA] Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci”](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-biblioteka-raciborz.jpg)

![O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach [ZDJĘCIA] O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/Azja-Joanna-Lyko-Dominik.jpg)
![Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej [ZDJĘCIA] Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/minizoo-raciborz-arboretum-1.jpg)




![Seniorzy w centrum uwagi. Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] BIBLIOTEKA NIE oGRANICzA Karwina](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/BIBLIOTEKA-NIE-oGRANICzA-Karwina.jpg)





![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)
