Majówka z historią w tle w Chałupkach [ZDJĘCIA]

Pokazy bractwa rycerskiego, popisy recytatorskie dzieci i młodzieży oraz koncert Haliny Mlynkovej. Majowy piknik w Chałupkach za nami. 

- reklama -

 

W niedzielę 14 maja w parku przy zamku w Chałupkach odbyła się piknik pn. „Majówka z historią w tle”. Imprezę rozpoczął pokaz walk w wykonaniu rycerzy z Konfraterni Rycerskiej Sua Sponte z Pszowa. Były również średniowieczne tańce i zabawy plebejskie oraz pokaz rzemiosła średniowiecznego. Przed publicznością popisali się także laureaci Przeglądu Młodych Talentów i Gminnego Konkursu Gwary Śląskiej.

Wieczorem festynowych gości bawił zespól wokalno-instrumentalno-kajakowy – MuzyKajaka. Zespół zaprezentował głównie własne utwory o tematyce wodniackiej. Utwory utrzymane były w folkowo-rockowej tonacji, zapewniającej dobrą zabawę z pewną dozą refleksji. Autorskie teksty oraz muzyka zachęcały do wspólnej zabawy, śpiewania oraz rytmicznego podrygiwania i kołysania się.

Gwiazdą wieczoru była Halina Mlynkova z towarzyszącym jej zespołem czeskich instrumentalistów. Wokalistka zaśpiewała piosenki z nowej płyty „Życia mi mało”, (m.in. „Nie podglądaj mnie”, „Kawa”, „Ja nie mam żadnej wady”, „Wiarę mam”, „Reset myśli”, „Zabiorę Cię”), ale także z poprzedniego albumu – „Po drugiej stronie lustra”. Oczywiście były też „Czerwone korale” i „W kinie w Lublinie”. Halina Mlynkova od razu porwała z miejsc publiczność i nawiązała z nią świetny kontakt, zachęcając do wspólnego śpiewania. Piosenkarka pokazała sto procent profesjonalizmu i charyzmy scenicznej. Gromkie brawa i bis tylko to potwierdziły.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez gminę Krzyżanowice w ramach projektu pn. „Śladami wspólnej polsko-czeskiej historii”współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa „Przekraczamy granice” w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Silesia  w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020.

oprac. /mh/

fot. Kamila Kowalska

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here