Konkurs Literacki „Racibórz prozą zaczarowany”

Racibórz prozą zaczarowany
Racibórz prozą zaczarowany

Tegoroczna edycja konkursu literackiego organizowanego przez bibliotekę związana jest z historią miasta.

Raciborska biblioteka i Miasto Racibórz zapraszają do udziału w IV edycji Konkursu Literackiego „Racibórz prozą zaczarowany”. W związku z obchodami 800-lecia nadania Raciborzowi praw miejskich uczestnicy będą mieli za zadanie napisać pracę związaną z wybranym wydarzeniem historycznym.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz osoby dorosłe. W tegorocznej edycji konkursu do udziału zakwalifikowane zostaną prace napisane prozą, nie mniej niż 5 i nie więcej niż 10 stron maszynopisu, związane z dowolnym wydarzeniem historycznym, które miało wpływ na powstanie i rozwój miasta Raciborza. Prace konkursowe opatrzone godłem należy dostarczyć do biblioteki w terminie do 13 października 2017 r. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 10 listopada w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12.

- reklama -

Wysokość nagród dla zwycięzców wynosi kolejno 1000 zł, 600 zł i 400 zł za zajęcie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca. W kapitule konkursu znaleźli się: Kamila Besz – zwyciężczyni I i II edycji Konkursu Literackiego „Racibórz prozą zaczarowany”, dr Janusz Nowak – polonista, nauczyciel I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu i Grzegorz Wawoczny – historyk, publicysta.

Do pobrania: regulamin, formularz zgłoszenia dla osoby pełnoletniej i formularz zgłoszenia dla osoby niepełnoletniej.

raciborz proza zaczarowany

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here