Rafako wicemistrzem Polski w biegu na 10 km [ZDJĘCIA]

rafako mistrzostwa polski energetyków

Reprezentanci raciborskiej spółki zajęli drugie miejsce na IX Mistrzostwach Polski Energetyków.

13 maja odbył się Bieg Skawiński organizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” w Skawinie. W programie imprezy znajdują się m.in. Mistrzostwa Polski Energetyków na 10 km, na których nie zabrakło drużyny Rafako S.A. W biegu wzięli udział: Paweł Klinik, Jan Wilczek, Krzysztof Jeremicz, Henryk Wiliger i Daniel Malisz, którzy zajęli drugie miejsce. Zsumowany czas uzyskany przez rafakowców, 2:01:02, jest jednocześnie najlepszym w historii startów biegaczy Rafako. O końcowym wyniku zdecydował łączny czas trójki najszybszych zawodników: Pawła Klinika (37:35), Jana Wilczka (40:21) i Krzysztofa Jeremicza (43:06).

Krzysztof Jeremicz, kapitan biegaczy spółki z Raciborza, w Skawinie wystartował po raz siódmy. – W żadnym innym biegu nie startowałem tyle razy, co tutaj. Bardzo się cieszę, że stanowimy mocny kolektyw i po raz kolejny stajemy jako drużyna na podium Mistrzostw Polski Energetyków, tym bardziej, że konkurencja rośnie z roku na rok. Zawody branżowe zawsze wzbudzają w nas szczególną motywację, a wymierne efekty potwierdzają, że pot wylany na treningach nie poszedł na marne. Rekordowy tegoroczny czas łączny drużyny potwierdza, że trzymamy formę, pomimo upływu lat – mówi Krzysztof Jeremicz.

- reklama -

W klasyfikacji indywidualnej po raz pierwszy wśród mężczyzn w czołowej szóstce znalazł się reprezentant Rafako. Paweł Klinik zajął piąte miejsce z czasem netto 37:24, po raz kolejny w tym roku poprawiając swój życiowy rekord na 10 km. W Mistrzostwach Polski Energetyków wziął udział po raz szósty. – Od początku nastawiłem się na bieg w tempie na granicy mojej „życiówki” i szczęśliwie udało mi się utrzymać je do końca, poprawiając ją o 16 sekund. Cieszę się, że każdy z drużyny do tego startu się przyłożył i pobiegł na maksimum swoich możliwości, co kolejny raz zaowocowało miejscem na podium i pokazało, że Rafako to przede wszystkim drużyna – podsumowuje Paweł Klinik.

Sukces na swoim koncie zapisał także pracownik Rafako w biegu na rolkach. Patrick Kuroczik zajął pierwsze miejsce w kategorii M20.

fot. Archiwum Rafako S.A.
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here