Sukcesy Klubu Piosenki Poetyckiej i Aktorskiej „Atlantyda”

Atlantyda Racibórz

XXV Ogólnopolskie Spotkania Recytatorów i Poezji Śpiewanej „Amor sprawił” w Oświęcimiu okazały się szczęśliwe dla raciborzan.

19 maja w Oświęcimiu odbyły się XXV Ogólnopolskie Spotkania Recytatorów i Poezji Śpiewanej „Amor sprawił”, w których wzięli udział członkowie, działającego przy RCK, Klubu Piosenki Poetyckiej i Aktorskiej „Atlantyda” – Jakub Gomułka i Karol Sobczyński. Jakub Gomułka brawurowym wykonaniem „Cukierków dla panienki” Jacquesa Brela (w tłumaczeniu W. Młynarskiego) oraz „Na stacji Jerzego z Podebrad” (z repertuaru Jaromira Nohavicy) zajął I miejsce i nagrodę publiczności. Drugi uczestnik – Karol Sobczyński- otrzymał wyróżnienie za piosenkę Epitafium dla Jacka Kaczmarskiego” – z własnym tekstem i muzyką Zbigniewa Forysia.

- reklama -

Atlantydowiczów do konkursu przygotowała Irena Hlubek – instruktor RCK, z pomocą muzyka – Zbigniewa Forysia, który wraz z innymi muzykami związanymi z „Atlantydą”: Zosią Staroń (flet), Patrycją Rzotki (wiolonczela) akompaniował naszym konkursowiczom. Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: Danuta Sendecka (muzyk, wokalistka, pedagog), Joanna Kasperek-Szymonik (wokalistka, pedagog), Anna Nowicka(aktorka, reżyser) oraz Jacek Wójcicki (aktor i wokalista).

Fot. RCK

publ. /j/

- reklama -

8 KOMENTARZE

  1. BRAWO JAKUBIE………..
    SPRAWIŁEŚ SOBIE NA 25 URODZINY WSPANIAŁY PREZENT Z POMOCĄ KOLEŻANEK I PANA FORYSIA. OBY WIĘCEJ TAKICH NAGRÓD ZA PIĘKNY GŁOS.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here