XII Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego „The Globe” [ZDJĘCIA]

XII Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego "The Globe"

17 maja w Szkole Podstawowej nr 18 rywalizowali uczniowie z całego województwa.  Wygrała uczennica z Częstochowy. 

- reklama -

Jak co roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, do I etapu zgłosiły się 64 szkoły z całego województwa śląskiego (m.in. Gliwice, Rybnik, Żory, Siemianowice Śląskie, Częstochowa, Mikołów). Do finału konkursu zakwalifikowało się 30 najlepszych szkół, w tym dwie raciborskie (SP18 i SP13).

Test konkursowy (zarówno eliminacyjny jak i finałowy) opracowała pani dr Ewa Gieroń-Czepczor z Instytutu Neofilologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu (https://www.pwsz.raciborz.edu.pl/instytuty/instytut-neofilologii/instytut-neofilologii-ogolne-informacje). W trakcie trwania konkursowych zmagań, opiekunowie finalistów uczestniczyli w szkoleniu metodycznym poprowadzonym przez p. Dorotę Strumińską z wydawnictwa Oxford University Press.

W tegorocznym konkursie najlepsza okazała się Zuzanna Małek (SP 49 w Częstochowie opiekun: Jadwiga Mastalska). Na II miejscu uplasował się Jan Chomiuk (SP w Suszcu opiekun: Anna Urynowicz), natomiast III miejsce zajęła Kaja Kusak z SP 1 w Pawłowicach (opiekun: Beata Oleszczyk – Nowakowska). Uczennica Alicja Lyko (SP 18) zajęła wysokie VII miejsce (opiekun: Magdalena Podhajska).

Nagrody w tegorocznym konkursie zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Szkołę Podstawową nr 18 w Raciborzu, wydawnictwo Oxford University Press, oraz Urząd Miasta Racibórz.

Organizatorami konkursu byli nauczyciele j. angielskiego SP 18 – Magdalena Podhajska, Ewa Folęga i Aldona Piszczan.

Patronat nad konkursem objęło Kuratorium Oświaty w Katowicach.

/SP 18/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here