Henkel zainwestuje 85 mln zł na nową linię produkcyjną w Raciborzu

henkel racibórz
Henkel Racibórz

Firma rozbudowuje zakład w Raciborzu. Otwarcie nowej części obiektu planowane jest na pierwszą połowę 2018 roku. Inwestycja ta będzie oznaczać dla fabryki także dodatkowe miejsca pracy.

- reklama -

Henkel Polska rozbudowuje fabrykę w Raciborzu, jeden ze swoich największych zakładów produkcji proszków do prania. Dzięki tej inwestycji zaczną być w nim wytwarzane środki piorące w płynie. Do tej w Raciborzu produkowane były proszki do prania.  W ramach nowej inwestycji na terenie fabryki powstanie dodatkowa hala, w której ulokowana zostanie nowoczesna linia produkcyjna. Ma ona służyć produkcji środków piorących w płynie. Udział tego asortymentu w rynku systematycznie rośnie.

– Ta inwestycja to kamień milowy, który gwarantuje naszej fabryce w Raciborzu dobre perspektywy. Szczególnie, gdy weźmie się pod uwagę rosnący popyt na płynne środki piorące. Dobrze jest produkować asortyment, który jest przyszłością rynku – mówi Adrian Wycisk, dyrektor fabryki w Raciborzu.

Inwestycja, wraz z którą sprowadzona zostaje do Polski najnowocześniejsza technologia produkcji środków piorących w płynie, podkreśla strategiczne znaczenie i rangę zakładu produkcyjnego w Raciborzu dla firmy Henkel na świecie. Przez ostatnie lata fabryka była jednym z największych zakładów produkcji proszków do prania należących do Henkla, systematycznie zwiększającym efektywność finansową działań produkcyjnych. Było to możliwe dzięki obniżaniu zużycia energii i wody oraz ograniczaniu wytwarzania odpadów.

– Produkowany w Raciborzu płyn do prania trafi do Polski oraz na inne rynki naszego regionu. Zgodnie z planem pierwsze opakowania zjadą z linii produkcyjnej w pierwszej połowie 2018 r. – zapowiada Adrian Wycisk.

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here