Biskupi naszej archidiecezji spotkali się w Katowicach

archidiecezja

Hierarchowie górnośląskiej metropolii kościelnej rozmawiali o bieżących sprawach duszpasterskich, ale też np. o ekologii.

- reklama -

Abp Wiktor Skworc zaprosił do katowickiej kurii metropolitalnej biskupów śląskiej metropolii. Rozmawiali o bieżących sprawach, którymi żyje Kościół na Górnym Śląsku.

Hierarchowie w czasie spotkania podjęli sprawy związane z życiem wiernych na terenie archidiecezji katowickiej, diecezji gliwickiej oraz diecezji opolskiej. W czasie rozmów wybrzmiało wsparcie dla samorządowej inicjatywy powołania Metropolii. Abp Skworc zapewnił o wsparciu dla tego dzieła.

Biskupi rozmawiali także o ekologii oraz o perspektywach i możliwościach dalszej współpracy pomiędzy poszczególnymi diecezjami wchodzącymi w skład metropolii górnośląskiej. Przede wszystkim położyli akcent na współdziałanie Wydziałów Duszpasterstw Rodzin oraz sądów, które już od lat są dla siebie nawzajem poszczególnymi instancjami.

W spotkaniu moderowanym przez abp. Wiktora Skworca wzięli udział: bp Jan Kopiec z Gliwic oraz bp Andrzej Czaja z Opola. Towarzyszyli im biskupi pomocniczy z archidiecezji katowickiej: bp Marek Szkudło i bp Adam Wodarczyk, oraz diecezji opolskiej: bp Rudolf Pierskała oraz bp Paweł Stobrawa.

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here