Wakacyjna zmiana rozkładu jazdy PKP

pociag koleje slaskie newag impuls

W drugą niedzielę czerwca wejdzie w życie zmieniony rozkład jazdy pociągów.

11 czerwca po raz drugi w tym roku zmieni się rozkład jazdy pociągów. Podobnie jak poprzednie korekty, ta również podyktowana jest pracami remontowo-modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury – PKP Polskie Linie Kolejowe. Nowy rozkład, który został już opublikowany, będzie obowiązywał do 2 września 2017 roku. Na dworcach plakaty zawisną najpóźniej 1 czerwca.

W Raciborzu istotna będzie zmiana kategorii rozpoczynającego i kończącego tutaj bieg pociągu Wysocki, który zamiast TLK będzie miał status IC. Zamiast wagonów do Warszawy będzie jeździł nowoczesny PESA Dart, w którym znajdują się m.in. WARS, miejsce do przewozu rowerów i klimatyzacja (więcej o Dartach pisaliśmy tutaj). IC Wysocki będzie odjeżdżał z Raciborza o godz. 6:30, na stacji końcowej Warszawa Wschodnia, w zależności od dnia, znajdzie się o godz. 12:11, 12:31 lub 12:41. Do Raciborza Dart będzie odjeżdżał o 14:24 lub 14:39, by na stacji końcowej pojawić się o godz. 20:46.

- reklama -

Jeszcze dwa lata temu z Raciborza można było dojechać bezpośrednim pociągiem nad morze – do Łeby lub Helu. TLK Wydmy i w te wakacje nie wrócą do naszego miasta. Za to nad Bałtyk – do Świnoujścia i Kołobrzegu – będzie można podróżować z Rybnika pociągiem TLK Pirat. Ponadto w Kuźni Raciborskiej, podobnie jak obecnie, będzie można korzystać z innych połączeń PKP Intercity: TLK Skrzyczne między Bielsko-Białą a Wrocławiem i TLK Beskidy z Bielska-Białej do Bydgoszczy. Bez zmian również w Chałupkach, przez które przejeżdżają pociągi międzynarodowe do Warszawy, Ostrawy i Pragi.

Przez jakiś czas pociągi Kolei Śląskich między Raciborzem a Rybnikiem, Katowicami i Bielsko-Białą będą jeździć okrężną trasą przez Jejkowice. Za pominięte stacje zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Niektóre pociągi z powodu remontu będą także omijały przystanek Katowice Brynów.

Szczegóły oraz dokładnie godziny odjazdów i przyjazdów można sprawdzić na plakatach:

Racibórz odjazdy
Racibórz przyjazdy

Chałupki odjazdy
Chałupki przyjazdy

Kuźnia Raciborska odjazdy
Kuźnia Raciborska przyjazdy

/kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here