Spotkanie raciborzan na Zamku Piastowskim

Zamek Piastowski

Zjazd rozpocznie się Mszą Świętą na scenie plenerowej. Następnie przed publicznością, na zamkowej scenie zaprezentują się artyści Teatru Amatorskiego „Na Zamku” z Raciborza.

10 czerwca na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędzie się spotkanie raciborzan z okazji 800-lecia.  Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10.00 na scenie plenerowej. Następnie przed publicznością, na zamkowej scenie zaprezentują się znani i lubiani artyści Teatru Amatorskiego „Na Zamku” z Raciborza. Zaplanowano m. in. fragmenty dotychczasowych programów rozrywkowych z cyklu „Z biesiadą przez świat”, premierowy program – biesiadowanie przy śląskiej muzyce „Z raciborską śląską nutą na 800-lecie miasta”, które będą przeplatane występami zespołu muzycznego z niemieckiego powiatu Elbe-Elster. Na scenie wystąpią Sebastian Pöschl- muzyk oraz Benjamin Anders – muzyk „Sebastian & Benny – Singer Songwriter Duo & Jazz”. W tym czasie, od 10.00 do 18.00 będzie można również zwiedzać zamek i kaplicę bezpłatnie (wejście co pełną godzinę z przewodnikiem).

- reklama -

Na zamkowym dziedzińcu odbędzie się także kiermasz rękodzieła i żywności.

Tego dnia w Punkcie Informacji Turystycznej będą dostępne liczne pamiątki, lokalne wydawnictwa w promocyjnej cenie (m. in. „Na bursztynowym szlaku. 800 lat Raciborza”, „Najstarsze widoki miasta Raciborza”), drewniane pocztówki z wizerunkiem raciborskiego zamku, mapki, akwarele – reprodukcje kaplicy zamkowej i zamku w Tworkowie, breloczki, magnesy (limitowana edycja z okazji 800 lat Raciborza), znaczki turystyczne oraz foldery Śląskiej Organizacji Turystycznej, itp.

Fot. Zamek Piastowski

publ. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here