Crosstrening 800 kg na 800-lecie Raciborza

dni raciborza

Dla uczestników przygotowano 2 treningi podstawowe, dla najlepszych 3. Jak to w crossficie bywa,  do zaliczenia będą, m.in.: biegi, skoki, podnoszenia ciężarów, brzuszki czy pompki. Zawody odbędą się 18 czerwca na siłowni przy ul. Żółkiewskiego.

- reklama -

Rok Jubileuszu 800– lecia nadania praw miejskich to szereg atrakcji kulturalnych i sportowych.  Dla miłośników rywalizacji 18 czerwca, na terenie siłowni „pod chmurką” przy ul. Żółkiewskiego 22 odbędą się zawody dla raciborzan w formie crosstreningu „800 kg na 800-lecie”. W przedsięwzięciu może wziąć udział każdy, kto ukończył 16 lat lubi sport i czuje ducha rywalizacji.

Crossfit, to popularny program treningu siłowego i kondycyjnego opierający się na dziesięciu najważniejszych zdolnościach siłowych. Zawiera w sobie różne  elementy gimnastyki sportowej, lekkoatletyki i ćwiczeń bez i z obciążeniem. Jego głównym zadaniem jest kształtowanie sprawności ogólnej

Podczas ćwiczeń rozwija się siłę szybkość i wytrzymałość czyli najważniejsze zdolności motoryczne wykorzystywane w życiu codziennym. Crossfit zapoczątkowany został w stanach, formuła szybko przeniknęła do wielu państw na całym świecie. W Raciborzu powstała nawet grupa Cross & Fit Racibórz, w której pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerów ćwiczy młodzież i dorośli. Wychowankowie klubu uczestniczą w zawodach, wspólnych wyjazdach kondycyjno siłowych, w ten sposób propagują sportowy tryb życia, dbanie o kondycję a przy okazji Miasto Racibórz.

Aby, jeszcze lepiej pokazać mieszkańcom, czym jest crossfit, Tomasz Cofała i Piotr Żurawik z klubu Cross & Fit Racibórz, zachęcają do udziału w amatorskich zawodach crosstreningowych „800 kg na 800-lecie”. – W zawodach może wziąć udział każdy, kto ma ochotę sprawdzić swoje możliwości, kondycję, siłę w ciekawej rywalizacji. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni – nie muszą bać się, że nie będą w stanie podołać jakiemuś zadaniu. Na tego rodzaju zawodach robimy podział  na dwie grupy: zaawansowanych i amatorów w drugiej grupie nie spotkamy ćwiczeń, które wymagają od nas wieloletniej pracy i perfekcyjnej gibkości, będą proste tak aby każdy był wstanie wykonać dane zadania.  Wystarczy pozytywne nastawienie, dobry humor i chęć rywalizacji – zachęcają do udziału w zawodach organizatorzy Piotr Żurawik i Tomasz Cofała z klubu Cross & Fit Racibórz.

Dla uczestników przygotowano 2 treningi podstawowe, dla najlepszych 3. Jak to w crossficie bywa,  do zaliczenia będą, m.in.: biegi, skoki, podnoszenia ciężarów, brzuszki czy pompki. – Tego typu zawody organizujemy po raz 5 z rzędu. Ubiegłoroczna edycja dodatkowo miała wymiar charytatywny. W tym roku rywalizacja odbędzie się pod hasłem „800 kg na 800-lecie”. Na sportowo chcemy uczcić ten zacny jubileusz naszego miasta. Dodatkowo, przy naszym klubie (ul. Żółkiewskiego 22) powstała siłownia na świeżym powietrzu, więc chcemy też wypromować to miejsce – informuje trener Piotr Żurawik i zachęcając do udziału w zawodach.

Zapisy już ruszyły. Udział w zawodach można zgłaszać pod nr tel. 515 247 002 lub w wiadomości prywatnej na profilu FB Cross & Fit Racibórz. Można również zapisać się w dniu zawodów od godz. 9:00 do 10:00.

Zawody zostaną rozegrane  18.06.2017 r. przy ul. Żółkiewskiego 22 (siłownia pod chmurką)
godz. 9:00-10:00 zapisy rejestracja,
godz. 10:30 start I treningu,
godz. 11:30 start II treningu,
godz. 13:00 finał,
godz. 14:30 dekoracja uczestników.

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here