Pijana kierująca zatrzymana przez świadka w Kuźni

Kuźnia Raciborska: Świadek zatrzymał pijaną kierującą

54-letnia mieszkanka powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego miała w organizmie ponad 2,5 promila.

Do zatrzymania pijanej kierującej doszło w sobotni wieczór w Kuźni Raciborskiej. Dalszą jazdę 54-latce prowadzącej samochód marki Audi uniemożliwił świadek, który, widząc podejrzany tor jazdy samochodu, zdecydował się zatrzymać pojazd i powiadomić policję w Raciborzu.

- reklama -

Kompletnie pijana kobieta została przekazana mundurowym z raciborskiej drogówki, którzy dokonali jej zatrzymania. Badanie na alkomacie wskazało u 54-latki ponad 2,5 promila alkoholu.

– Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu  insp. Łukasz Krebs, w podziękowaniu za wzorową postawę, na ręce świadka, który szybko powiadomił policję w Raciborzu o nietrzeźwej kobiecie kierującej samochodem, składa serdeczne podziękowania, wyrażając jednocześnie podziw dla jego odwagi i tego, że nie pozostał obojętny i zareagował – informuje na swojej stronie internetowej raciborska policja.

Policjanci apelują jednocześnie do kierowców o rozwagę i wyobraźnię, by nigdy nie prowadzili swoich pojazdów na podwójnym gazie – w końcu lepiej włączyć myślenie przed, a nie po tym, jak już dojdzie do tragedii.

publ. /k/
Fot. KPP Racibórz

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here