Święto książki w Kędzierzynie-Koźlu, czyli pierwsze Targi Książki Nad Odrą [ZDJĘCIA]

Targi Książki Nad Odrą

Miejska Biblioteka w Kędzierzynie-Koźlu podejmuje szereg działań na rzecz promocji czytelnictwa. W tym roku podjęła się organizacji pierwszych ogólnopolskich Targów.

Dwudniowa impreza Targi Książki Nad Odrą odbyła się w dniach 31 maja – 1 czerwca na kozielskim rynku. Była można powiedzieć świętem książki w Kędzierzynie-Koźlu. Głównym organizatorem imprezy była Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu. Program Targów był bogaty i urozmaicony. – Chcemy mieszkańcom miasta i całego regionu Opolszczyzny przedstawić ciekawą i najnowszą ofertę wydawniczą, ale także skrócić dystans między wydawcą a odbiorcą oraz pisarzem i czytelnikiem. Zależy nam na promowaniu literatury, czytelnictwa i spędzania czasu wolnego z książką – podkreślała jeszcze przed imprezą Izabelą Migocz, dyrektor MBP.

- reklama -

Podczas Targów kilkanaście wydawnictw zaprezentowało swoją ofertę dla czytelników. Kędzierzyn-Koźle odwiedzili tacy pisarze jak: Katarzyna Bonda, Łukasz Orbitowski, Marcin Kydryński, Dorota Stasikowska-Woźniak, Asia Olejarczyk, Remigiusz Rączka, Edward Schiwek. Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych. Drugi dzień Targów Książki Nad Odrą przypadł w Dzień Dziecka. Dla najmłodszych była to okazja na świętowanie wśród książek. Odbyły się spotkania autorskie z pisarzami książek dla dzieci.

Czytaj więcej: http://www.gazetainformator.pl/2017/06/05/swieto-ksiazki-w-kedzierzynie-kozlu-czyli-pierwsze-targi-ksiazki-nad-odra-2/

raciborz.com.pl Gazeta Informator

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here