Zjazd Raciborzan 2017: Występy Teatru „Na Zamku” [ZDJĘCIA]

Zjazd Raciborzan 2017

W trakcie występów można było zobaczyć fragmenty znanych już programów rozrywkowych z cyklu „Z biesiadą przez świat”, ale i premierowe przedstawienie. 

- reklama -

W sobotę 10 czerwca na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbył się Zjazd Raciborzan. Uroczystość z okazji 800-lecia praw miejskich Raciborza rozpoczęła się mszą św. w kaplicy zamkowej pw. św. Tomasza Becketa, którą odprawił bp Rudolf Pierskała, w towarzystwie proboszczów raciborskich parafii.

Zjazd Raciborzan 2017

Zobacz więcej zdjęć: Zjazd Raciborzan 2017. Uroczysta msza św.

Wzięli w niej udział m.in. przedstawiciele władzy samorządowej z prezydentem Raciborza i starostą raciborskim na czele. Nie zabrakło także mieszkańców Raciborza i gości z zagranicy. Następnie przed publicznością, na zamkowej scenie plenerowej zaprezentowali się artyści Teatru Amatorskiego „Na Zamku” z Raciborza oraz „Sebastian & Benny – Singer Songwriter Duo & Jazz”.

W trakcie występów Teatru Amatorskiego „Na Zamku” można było zobaczyć fragmenty programów rozrywkowych z cyklu „Z biesiadą przez świat”, tj. „Graj piękny Cyganie”, „Grecki raj” oraz „Poemat dla Hiszpanii”. Na zakończenie zamkowi artyści zaprezentowali premierowy program pt. „Z raciborską śląską nutą na 800-lecie miasta”. Występy artystów Teatru „Na Zamku” przeplatane były występami zespołu muzycznego z niemieckiego powiatu Elbe-Elster. Na scenie wystąpili również – Sebastian Pöschl – muzyk oraz Benjamin Anders – muzyk „Sebastian & Benny – Singer Songwriter Duo & Jazz”.

W tym dniu można było również zwiedzać zamek i kaplicę. Na zamkowym dziedzińcu odbył się także kiermasz rękodzieła i żywności.

Fot. Grzegorz Nowak (Zamek Piastowski)

oprac. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here