4 Biegi Racibórz: Wyjątkowe medale dla biegaczy

4 biegi raciborz medal

Medale, które zdobywają uczestnicy raciborskich biegów, przedstawiają najpiękniejsze miejsca w mieście.

Za biegaczami już trzy wydarzenia z cyklu 4 Biegi Racibórz. Projekt ten wpisuje się obchody 800-lecia nadania praw miejskich, a jego pamiątką są wyjątkowe medale, które można złożyć w całość. Jak podkreśla Krzysztof Borkowski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu, Racibórz jest jednym z niewielu miast w Polsce, które zdecydowało się na połączenie imprez biegowych, a co za tym idzie, wręczanie medalu łączonego. – Widzimy, że ta formuła została bardzo dobrze przyjęta, bo liczba startujących osób w poszczególny biegach zwiększyła się kilkukrotnie. Zawodnicy lubią ducha rywalizacji, dobrą zabawę, a przede wszystkim oryginalne pamiątki z biegów – mówi Krzysztof Borkowski.

Każdy z medali jest w innym kolorze. W styczniu odbył się III Bieg Nadorzański, którego start i meta znajdowały się w Parku Zamkowym nad Odrą, w pobliżu Zamku Piastowskiego. Niebieska barwa symbolizuje rzekę, a na rewersie widać kaplicę św. Tomasza Becketa. W lesie Obora miał miejsce VI Bieg Twardziela. Medal jest zielony, a z tyłu znajduje się widok wejścia do Arboretum Bramy Morawskiej. Trzecią imprezą był X Bieg Bez Granic. Przez to, że odbywał się 3 maja, jest biało-czerwony, a na rewersie wygrawerowano budynek sądu rejonowego. W jego pobliżu odbywały się pierwsze edycje tego biegu.

- reklama -

Największy element jest złoto-żółty, a jego tył przedstawia basztę. Będzie można go zdobyć podczas III Rafako Półmaraton Racibórz, który odbędzie się 27 sierpnia. Dla kolekcjonerów organizatorzy przygotowali specjalne ekspozytory, które można nabywać jako pakiet premium. Zapisy przyjmuje Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wpłaty należy dokonać na konto bankowe OSiR: 09105013281000000400032421. Koszt ekspozytora dużego wynosi 52 zł, natomiast ekspozytor mniejszy można nabyć w cenie 35 zł. W tytule przelewu należy podać imię i nazwisko.

Należy pamiętać, że opłata za pakiet premium nie zwalnia z opłat startowych, które przyjmowane są za pośrednictwem firmy Data Sport: http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=2891.

ekspozytor 4BIEGI RACIBORZ

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here