Bajtel Gala: Biesiada Śląska Szkół Specjalnych odbyła się na zamku [ZDJĘCIA]

bajtel gala zamek piastowski raciborz

Podczas jubileuszowej edycji Bajtel Gali wystąpiło 241 artystów.

13 czerwca na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu odbyła się XV Biesiada Śląska Szkół Specjalnych Bajtel Gala. W jubileuszowej edycji wzięło udział 241 młodych artystów z dziewięciu szkół i placówek z Raciborza, Krzyżanowic, Czerwionki-Leszczyn i Rybnika.

Celem Bajtel Gali jest rozwój amatorskiego ruchu artystycznego, propagowanie i rozwijanie zainteresowań kulturą regionu, wzbogacanie i rozpowszechnianie repertuaru związanego z regionem, Śląskiem, wychowanie uczniów w tradycji śląskiej. Uczniowie poznają gwarę, pieśni, piosenki, stroje, tańce ludowe i inne przejawy śląskiej sztuki ludowej, a także najbliższych sąsiadów oraz mniejszości narodowych.

- reklama -

Organizatorem był Zespół Szkół Specjalnych w Raciborzu oraz Towarzystwo Pomocy Dzieciom Upośledzonym w Raciborzu, a współorganizatorami Agencja Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu oraz Starostwo Powiatowe w Raciborzu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Starosta Raciborski Ryszard Winiarski oraz Prezydent Miasta Racibórz Mirosław Lenk.

fot. Grzegorz Nowak/Zamek Piastowski
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here