Policjanci będą nosić nowe mundury

MSWiA: Nowe mundury polskiej policji

W nowym mundurze ćwiczebnym służbę pełnić będą policjanci z wydziałów patrolowych, interwencyjnych, patrolowo-interwencyjnych oraz konwojowych.

Granatowy kolor i furażerka – takie zmiany w policyjnym mundurze ćwiczebnym przewiduje projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wcześniej, bo już od 1997 r., mundury ćwiczebne policji były w kolorze czarnym. Wprowadzane obecnie zmiany wynikają z potrzeby dostosowania tego ubioru do aktualnych wymogów służby oraz oczekiwań policjantów. Związane są również z utworzeniem nowego stanowiska – starszy dzielnicowy.

- reklama -

Nowe mundury mają być wykonane z wytrzymałego i przewiewnego materiału. Ich wymiana odbywać się będzie sukcesywnie. Z dwóch rodzajów mundurów funkcjonariusze będą mogli korzystać do końca 2021 roku.

Projekt rozporządzenia MSWiA wprowadza również szereg innych rozwiązań, związanych z noszeniem umundurowania. Zgodnie z nowymi przepisami, w samochodzie służbowym policjanci nie będą musieli nosić czapek służbowych. Z obowiązku noszenia nakrycia głowy zwolnieni zostaną również rzecznicy prasowi podczas wystąpień w mediach. W niektórych przypadkach możliwe będzie także łączenie elementów munduru służbowego z mundurem wyjściowym.

Wprowadzane zmiany mają ułatwić policjantom wykonywanie zadań służbowych, a także – poprawić ich wizerunek zewnętrzny.

publ. /k/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here