RCK zaprasza na otwarcie Plaży Miejskiej [WIDEO]

24 czerwca na Bulwarach Nadodrzańskich w Raciborzu oficjalnie wystartuje Plaża Miejska. Sprawdź co z tej okazji przygotowało Raciborskie Centrum Kultury. 

 

- reklama -

Program otwarcia Plaży Miejskiej w Raciborzu:

15.00 – Afrykańskie rytmy w wykonaniu grupy bębniarzy BORIS z Opawy

15.40 – solistki zespołu wokalnego PERSPEKTYWA

16.00 – Mażoretki z zespołu „Tęcza”

16.30 – zabawy teatralne dla dzieci z Pchłą Szachrajką w reż. Grażyny Tabor

18.00 – Rockowe covery lat 60. I 70. W wykonaniu zespołu FROM STAGE Zbigniewa Forysia

Ponadto liczne atrakcje dla dzieci: trampolina, malowanie buziek, pokaz iluzji dla dzieci.

 

Orkiestra bębniarzy z Opawy

BORIS – orkiestra bębniarzy Ivo Samca – zaczęła się tworzyć wraz z powstaniem szkoły bębniarzy  we wrześniu 2004 roku. Ivo zaczął prowadzić szkołę przy ówczesnym Domu Dzieci i Młodzieży w Opawie (dziś Ośrodek Wolnego Czasu w Opawie). Uczył tam gry na perkusji, na afrykańskim bębnie djembe i innych instrumentach etnicznych. Jesienią w roku 2005 powstała grupa muzykoterapii, która łączy elementy rytmów afrykańskich z mantrycznym śpiewem. Na tej „glebie” rysuje się kierunek orkiestry złożonej z instrumentów ze wszystkich zakątków świata. W muzyce są inspiracje hałaśliwych korowodów z Brazylii, arabskich bębniarzy towarzyszących tańcom brzucha, rytmy australijskich szamanów czy gardłowy śpiew muezinów. Obecnie orkiestra liczy około 30 bębniarskich pasjonatów, z których najmłodszy ma lat siedem, a najstarszych kilka dziesiątek lat więcej… BORIS to przede wszystkim instrumenty perkusyjne, ale nikt nie zabrania używania innych muzycznych, czy nie muzycznych instrumentów czy przyrządów.

From Stage

Zespół From Stage założony przez Zbigniewa Forysia specjalizuje się w muzyce rockowej i rock’n’rollowo-blues’owej grając we własnej aranżacji znane i lubiane przeboje lat 60-tych i 70-tych, sławnych na całym świecie zespołów rockowych, jak THE ROLLING STONES, CREEDENCE CLEARWATHER, REVIVAL oraz własne kompozycje.

 

publ. /mh/

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here