Zajęcia z fotografii – bezpłatne szkolenie 23 czerwca w Raciborzu

Pierwsze spotkanie szkoleniowe z fotografii z Grzegorzem Lityńskim – znanym z fotografii podróżniczej i dokumentalnej. Obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczona. 

23 czerwca w Raciborzu wszystkich, którzy robią zdjęcia, chcą rozwijać swoje umiejętności fotografowania oraz zobaczyć jak robić dobre zdjęcia podróżnicze, zapraszamy na zajęcia z fotografii.

- reklama -
Zajęcia z fotografii
Zajęcia z fotografii

 

Spotkanie organizuje: Wydawnictwo Agencja Reklamowa Raciborskie Media Zajęcia odbędą się w sali szkoleniowej MediaRoom.
Spotkanie jest bezpłatne, obowiązuje jednak rezerwacja miejsca mailowa.
Ilość miejsc ograniczona. Wyślij zgłoszenie na [email protected]
W mailu należy wpisać: Imię Nazwisko, telefon.

Należy też umieścić w mailu oświadczenie: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę SOFT-IB Ireneusz Burek dla potrzeb niezbędnych do organizacji szkolenia (zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 roku; tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922).”

Uwaga! Udział w szkoleniu i  wpisanie na listę uczestników potwierdzamy najpóźniej następnego dnia. Jeżeli wysłałeś zgłoszenie i w ciągu 24 godzin nie otrzymałeś potwierdzenia, wyślij do nas maila, być może nasze potwierdzenie lub Twoje zgłoszenie nie doszło.
W korespondencji mailowej zostanie również potwierdzona godzina spotkania, która wstępnie zaplanowana jest na 16:00 w dniu 23 czerwca 2017.

 

Na spotkaniu będzie można też dowiedzieć się o szkleniu które zaplanowane jest od września 2017 roku. Poniżej prezentujemy kilka informacji o prowadzącym Grzegorzu Lityńskim oraz tematykę szkolenia jakie zaplanowano na jesień 2017 w Raciborzu.

————————-
PROWADZĄCY:

Prowadzącym zajęcia w Raciborzu będzie wrocławski fotograf i podróżnik – Grzegorz Lityński (www.litynski.com): miłośnik Śląska, obcych kultur, historii i fotografii. Z aparatem w ręku odwiedził ponad 75 krajów. Fotografował praktycznie we wszystkich zakątkach Starego Kontynentu, a także w miejscach odległych a jego zdjęcia publikowane były w krajowej i zagranicznej prasie. Na swoim koncie ma również kilka nagród w międzynarodowych konkursach fotograficznych, indywidualną wystawę w Narodowym Centrum Kultury oraz w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Posiada ponad 15 letnie doświadczenie w prowadzeniu kursów i plenerów na 3 kontynentach. Obecnie prowadzi m.in. Studia Podyplomowe z Fotografii Podróżniczej i Dokumentalnej na Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach.

Grzegorz Lityński uczył się fotografii na kursach prowadzonych przez światowej sławy fotografików amerykańskich, m.in. Alexa Webba oraz Mary Ellen Mark. Znany jest z niekonwencjonalnego podejścia do przekazywania wiedzy, bogactwa materiałów pokazywanych na zajęciach. Koncentruje się przede wszystkim na rozwijaniu i zastosowaniu umiejętności twórczych uczestników zajęć: zdolności obserwacji otoczenia i wyłapywania szczegółów, zmienności perspektyw, wrażliwości na światło, kreatywnego ujęcia tematu, osobistych interpretacji fotografowanych zdarzeń za pomocą środków wizualnych.


WYMAGANIA SPRZĘTOWE:

Telefon komórkowy, aparat fotograficzny kompaktowy lub aparat fotograficzny typu lustrzanka. Inaczej mówiąc: bez większego znaczenia.

 TEMATYKA ZAJĘĆ:

Najważniejsze pojęcia z techniki i obsługi aparatów, długość ogniskowej, rodzaje obiektywów, dbałość o sprzęt, histogram, balans bieli, ISO, pojęcie szumów, EXIF, rola jakości światła w powstawaniu zdjęcia, pora dnia, pora roku, szerokość geograficzna, kierunkowość światła, fotografowanie w świetle zastanym, o zmierzchu, w nocy, trójkąt ekspozycyjny ASI, zdjęcia konturowe, fotografowanie w trudnych warunkach, w ruchu, perspektywy w fotografii, punkt widzenia, linie i rola linii, tło w fotografii, symetria i asymetria, rytm, głębia ostrości (długa, krótka), nieostrość pierwszoplanowa, obramowania pierwszo – i drugoplanowe, nadawanie przestrzenności zdjęciom, fotografowanie scen wieloplanowych, fotografia uliczna, portrety, zasada trójpodziału, kadrowanie, amerykański plan, punkty odniesienia, sztafaż, motywy wokół nas, inspiracja w fotografii, rozwój i samorozwój w fotografii, kreatywne ujęcie tematu, „decydujący moment”, detale, selekcja zdjęć (podstawy).

/i/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here