Pijany kierowca chciał „załatwić sprawę” za 500 zł

Policja Racibórz: Pijany kierowca zatrzymany w Tworkowie

Kierujący golfem wodzisławianin wpadł w ręce policji w Tworkowie. 46-latek miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu.

Do zatrzymania pijanego kierowcy doszło w piątkowy wieczór, 16 czerwca. Około godz. 21:00 dyżurny raciborskiej policji otrzymał informację o kierowcy, którego styl jazdy samochodem wskazuje na to, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu. Na miejsce niezwłocznie skierowany został patrol z krzyżanowickiego komisariatu, który w Tworkowie na ulicy Hanowiec zauważył wskazany pojazd i zatrzymał go do kontroli.

- reklama -

Od kierowcy rzeczywiście wyczuwalna była woń alkoholu. 46-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego miał w organizmie prawie 2,5 promila. Co więcej, mężczyzna, w zamian za „zapomnienie” o całej sytuacji, chciał wręczyć policjantom 500 zł. Mundurowi poinformowali go, że próba przekupienia policjanta to przestępstwo, ten jednak zignorował ich ostrzeżenia i w dalszym ciągu próbował im wręczyć pieniądze.

46-latek został zatrzymany. Od śledczych usłyszał już zarzuty jazdy samochodem pod wpływem alkoholu i próby wręczenia policjantom łapówki.

publ. /k/
Fot. KPP Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here